Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. januára 2009

Vláda USA poskytne ďalšiu pomoc pre Bank of AmericaAmerická banka Bank of America dostane vládnu pomoc v objeme 20 mld. USD, ktorej cieľom je uľahčiť prevzatie banky Merrill Lynch & Co bankou Bank of America. Informovali o tom v piatok americkí vládni ...Zdieľať
WASHINGTON 16. januára (WEBNOVINY) - Americká banka Bank of America dostane vládnu pomoc v objeme 20 mld. USD, ktorej cieľom je uľahčiť prevzatie banky Merrill Lynch & Co bankou Bank of America. Informovali o tom v piatok americkí vládni predstavitelia. V rámci záchranného plánu, ktorý oznámilo ministerstvo financií, Federálny rezervný systém a Federálny úrad pre poistenie vkladov poskytnú banke Bank of America 20 mld. USD z vládneho záchranného balíčka výmenou za preferenčné akcie. Vláda zároveň súhlasila, že sa bude podieľať na pokrytí strát vyplývajúcich zo zlých aktív, ktoré Bank of Amerika prevzala, keď 1. januára zaplatila približne 19,4 mld. USD za Merrill Lynch.


Americkí predstavitelia sa obávajú, že v situácii, keď finančný systém padá pod ťarchou zlých hypotekárnych úverov, by zhoršenie kapitálovej základne Bank of America predstavovalo riziko pre celý finančný systém. Pre krytie strát platí princíp, podľa ktorého Bank of America musí absorbovať prvých 10 mld. USD potenciálnych strát, vláda nasledujúcich 10 mld. USD a ďalšie straty sa rozdelia v pomere 9:1 v prospech banky. Bank of America už vlani dostala vládnu pomoc v objeme 25 mld. USD.

SITA, Reuters

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prioritou prezidentskej kampane Martinákovej je rodina
<< predchádzajúci článok
Piráti prepustili za výkupné dánsku nákladnú loď