Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. februára 2019

EÚ si v pondelok pripomína číslo 112, v Bruseli aj Manneken PisIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Vladimír Benko/MV SR
Brusel 11. februára (TASR) - Viaceré členské krajiny EÚ sa v pondelok zapojili do výzvy, ktorú predostrelo Európske združenie liniek tiesňového volania (EENA) pri príležitosti Európskeho dňa čísla 112. V Bruseli, v metropole EÚ, sa do červenej uniformy záchranárov obliekol aj cikajúci chlapček (Manneken Pis).


Európsky deň tiesňového čísla 112 pripadá na 11. februára od roku 2009. Cieľom združenia EENA tento rok je bližšie predstaviť širokej verejnosti operátorov a dispečerov z núdzovej linky 112.

Kampaň s názvom #Ľudia112 chce upozorniť na tých, ktorí riadia zásahy v núdzových situáciách - požiarnikov, lekárov či policajtov. Tí, ktorí sú prví, čo odpovedajú na núdzové výzvy, a ktorých profesionalita a pohotovosť pomáhajú zachraňovať životy, majetok alebo životné prostredie. Zámerom kampane je odhaliť, čo presne znamená práca operátorov a dispečerov a čo ich motivuje, aj napriek stresujúcej práci, aby stáli po boku občanov.

V Belgicku sa rozhodli na túto skutočnosť upozorniť aj prostredníctvom najznámejšej sochy v Bruseli. Manneken Pis dostal na tento deň červenú záchranársku uniformu s veľkým číslom 112, okolo sochy boli plagáty s tvárami konkrétnych dispečerov a operátorov. Slávnostnému prezlečeniu sochy, pri ktorej sa denne zastaví niekoľko tisíc návštevníkov z celého sveta, v pondelok ráno asistoval aj minister vnútra Pieter De Crem, aby dodal vážnosť celému podujatiu.

Spravodajca TASR Jaromír Novak

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Analytici: Spomalenie z Nemecka cíti už aj slovenský priemysel
<< predchádzajúci článok
Pozemky pri električkovej trati v Petržalke nechce primátor predávať

EÚ si v pondelok pripomína číslo 112, v Bruseli aj Manneken Pis - diskusné fórum čitateľov