17. septembra 2020

Európska liga (futbal): Slovan mal postup na dosah, ale po penaltovom rozstrele postúpilo Kuopio

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali na pôde fínskeho tímu KuPS Kuopio v zápase 2. predkola Európskej ligy 2020/2021.

slovan

Góly padali až v predĺžení – najprv v 111. minúte „belasých“ do vedenia poslal Žan Medved, v jeho poslednej minúte však vyrovnal Aniekpeno Udoh. O postupujúcom tak rozhodol až jedenástkový rozstrel, v ktorom najprv zaváhali domáci, ale potom nepremenili svoje pokusy Rafael Ratao aj Nono.

V špecifickom „koronavírusovom“ období sa hrá v predkolách európskych súťaží iba na jeden víťazný zápas, čiže bez možnosti na opravu. Fínsky majster tak vo štvrtok 24. septembra v 3. predkole Európskej ligy privíta na domácom trávniku hráčov litovského tímu FK Sūduva Marijampolė.

Európska liga 2020/2021 – 2. predkolo

• hralo sa na jeden zápas

KuPS Kuopio – ŠK Slovan Bratislava 1:1 po predĺžení (0:0, 0:0), 4:3 na strely zo značky pok. kopu

• Savon Sanomat Areena

111. min. – 0:1 Ž. Medved
120. min. – 1:1 A. Udoh

Penaltový rozstrel:
1. séria: P. Pennanen (gól) – V. De Marco (gól)
2. séria: A. Udoh (gól) – A. Ožbolt (gól)
3. séria: I. Niskanen (nedal) – J. De Kamps (gól)
4. séria: N. Tomás (gól) – R. Ratao (nedal)
5. séria: N. Boateng (gól) – Nono (nedal)

Žlté karty: 4 – 2
71. U. Nissilä, 73. N. Tomás, 85. I. Niskanen, 89. P. Pennanen – 37. Ž. Medved, 52. K. Bajrič

strely celkovo (na bránu): 15:13 (4:5) rohové kopy: 10:3, ofsajdy: 3:4, držanie lopty (v %): 48 – 52, rozhodcovia: Volen Chinkov – Petar Dzhuganski, Dimiar Rusev (všetci Bulh.)

KuPS: Virtanen – Savolainen (115. Sale), Pirttijoki (78. Manga), Tomás, Pikk – Saxman (115. Tarasovs), Boateng, Nissilä – Niskanen, Rangel (78. Udoh), Pennanen
Slovan: Greif –  De Marco, Bajrič, Abena, Pauschek – De Kamps, Rabiu (69. Nono) – Ratao, Holman (102. Dražič), Daniel (69. Čavrič) – Medved (114. Ožbolt)

Tour de France 2020 (18. etapa): Sagan bol až za Trentinom, rýchlostnú prémiu vyhral Bennett
Bora-Hansgrohe chystá na alpskej horskej dráhe útok na víťazstvo, Denk prehovoril aj o šanciach Sagana na zelený dres