Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. decembra 2006

Exšéf pozemkového úradu v Trnave si za korupciu odsedí 7 rokovBývalý prednosta Krajského pozemkového úradu (KPÚ) v Trnave Ladislav Gál si za korupciu odsedí sedem rokov. Zároveň musí zaplatiť 150-tisícovú pokutu. Rozhodol o tom dnes Najvyšší súd (NS) ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. decembra (WEBNOVINY) - Bývalý prednosta Krajského pozemkového úradu (KPÚ) v Trnave Ladislav Gál si za korupciu odsedí sedem rokov. Zároveň musí zaplatiť 150-tisícovú pokutu. Rozhodol o tom dnes Najvyšší súd (NS) SR, ktorý potvrdil rozsudok Špeciálneho súdu (ŠS). Najvyšší súd tak zamietol odvolanie obžalovaného ako aj prokurátora. Agentúru SITA o tom informovala vedúca kancelárie predsedu NS SR Eva Rupcová.

Ladislava Gála uznal vo februári tohto roku senát ŠS v Banskej Bystrici za vinného z trestných činov brania úplatku a podplácania, ktoré spáchal ako verejný činiteľ. Ladislav Gál prevzal v máji minulého roku od konateľa firmy S-Real v Šali úplatok 1,5 mil. korún za to, že prekvalifikuje viac ako 26 hektárov ornej pôdy pri obci Šoporňa na stavebný pozemok. Najprv požadoval desať korún za meter štvorcový, ale konateľovi sa to zdalo veľa a bol ochotný dať 1,5 milióna. Ešte pred prevzatím úplatku sa Ladislav Gál stretol so starostom Šoporne Stanislavom Kišom a ponúkal mu tristotisíc korún za to, že obec nebude robiť problémy pri rozhodovaní o zmene územného plánu na pozemku, na ktorom firma S-Real chcela vytvoriť podmienky pre ľahkú priemyselnú zónu. Starosta však vec oznámil polícii.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V bratislavskom Poluse hľadajú bombu
<< predchádzajúci článok
SDKÚ chce zastaviť novelu zákona o poisťovniach