17. septembra 2006

Extraliga - 3. kolo - nedeľa - súhrn

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 3. kola slovenskej hokejovej extraligy 2006/2007: MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš - HK 36 Skalica 4:2 (2:0, 0:0, 2:2) Góly: 4. Lopuski ...

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 3. kola slovenskej hokejovej extraligy 2006/2007:

MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš - HK 36 Skalica 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Góly: 4. Lopuski (Tomaška), 8. Milec (M. Miklík, M. Grman), 47. Fatyka (Trochta), 60. Róbert Huna - 51. Fink (Liščák), 54. M. Ivičič (Vala)
Vylúčení: 9:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Marušin - Miľovčík, Smerek, 2220 divákov
L. Mikuláš: Falter - R. Sloboda, Fatyka, Rúfus, Tomaška, M. Školiak, Petran, M. Grman, Michal Matejka - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Lopuski, Holečko, Kövér - Marek Hovorka, Trochta, Mach - Milec, Bartík, M. Miklík
Skalica: Hamerlík - M. Ivičič, Zajac, M. Dostál, Gula, Škadra, K. Sloboda, Klement - T. Višňovský, Vala, Jozef Liška - I. Dornič, R. Sýkora, Malík - Hrnčirík, R. Školiak, Šátek - Fink, R. Hruška, Liščák
Nepríjemné spomienky na nevydarené posledné vystúpenia striasli skôr zo seba hráči domáceho MHk 32 LI-PA. V úvodných sekundách sa na jednej strane zastreľoval Richard Huna, na druhej Dornič. Štvrtá minúta priniesla úvodných gól, krížna strela poľského legionára Lopuského skončila v sieti. Už v 8. min bolo 2:0, keď nádherná krížna prihrávka Miklíka našla nakorčuľovaného Mileca, ktorý doslova prepálil Hamerlíka. Mikulášania mali aj naďalej viac z hry. Ešte výraznejšia prevaha domácich prišla v druhom dejstve, ale žiadna šanca neskončila gólom. Na konci tejto časti vytiahol proti Finkovi ukážkový semafor Falter. Keď v 47. min domáci kapitán Fatyka bombou od modrej čiary v presilovej hre zvyšoval na 3:0 zdalo sa, že je definitívne rozhodnuté. Záhoráci však nešli do kolien, do hry ich vrátil v 51. min Fink, ktorý v skrumáži pretlačil puk za Faltera, ešte väčšiu nádej do tábora hostí vlial delovkou od modrej obranca M. Ivičič, tiež v presilovej hre - 3:2. Liptáci silou vôle bránili tesný náskok, hosťujúci brankár Hamerlík opustil v záverečnej minúte svoju svätyňu, ale sekundu pred koncom pečatil do prázdnej brány domáci kanonier Róbert Huna.
Hlasy trénerov:
Jerguš Bača (asistent trénera L. Mikuláša): "Skalica síce prešla pred touto sezónou výraznými zmenami kádra, ale ako tradične je to tím, ktorý sa nevzdáva za žiadnych okolností. Pomerne ľahko sme sa dostali do vedenia, ale nepremieňanie šancí v druhej tretine sa nám mohlo v závere vypomstiť. Tešíme sa, že máme ďalšie cenné body."
Milan Klement (asistent trénera Skalice): "V úvode sa na nás viditeľne prejavila ťažoba predošlého nevydareného zápasu s Trenčínom. Postupne sme zvýšili aktivitu, puk bol častejšie na našich hokejkách, na vyrovnanie nám chýbalo trochu streleckého šťastia."

MHC Martin - HKm Zvolen 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Gól: 5. Hriňa (Beran, Trokan), 21. Polák (Beran), 23. Podstavek (Koložváry), 27. Važan (Klepáč, Podstavek), 43. Špirko (Markovič, Sadloň) - 50. Kopecký (Ščibran, Klouda)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Bednár, Orolin, 2800 divákov
Martin: Ševela - Klepáč, Škuta, Hriňa, J. Polák, Stančok, I. Ďatelinka, Šimka, Sadloň - Važan, Koložváry, Podstavek - Trokan, Beran, Török - Mahdalík, Špirko, Markovič - Thémar, Kuric, P. Tabaček
Zvolen: Šimonovič (43. Polc) - Babka, Štork, Priechodský, Guňko, Cebák, Ščibran - J. Čierny, F. Turek, Kubenko - Cibuľa, Krayzel, Gašpar - Paciga, Klouda, J. Kopecký - T. Jaško, Jurík, Škvaridlo
Pred zápasom si malou slávnosťou pripomenuli funkcionári MHC šesťsto odohratých zápasov J. Töröka v extralige. Jeho spoluhráčom potom dokonale vyšiel reparát za nevydarené minulé kolo. Pomohol im šťastný gól Hriňu v 5. min. Zvolenčania herne sklamali a v prvej tretine hrozili iba v presilovkách. Gólovú smršť Martina v druhej tretine začal 32 sekúnd po prestávke Polák, o 122 sekúnd zvyšoval už na 3:0 Podstavek. Po góle Važana v 27. min boli hostia zrelí na uterák, uvedomil si to aj ich tréner Svozil, zobral si oddychový čas a prerušil gólový apetít domácich. V 43. min po góle Špirka na 5:0 to zabalil aj Šimonovič a nechal sa vystriedať Polcom. Martinčania zápas už iba dohrávali a čestný úspech hostí zaznamenal Kopecký.
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Bol to podobný zápas, dokonca s rovnakým skóre ako v príprave. Stretnutie sme nezačali dobre a po prvej tretine sme museli hráčom pripomenúť, že bez streľby to nepôjde. Po prestávky začali chlapci konečne strieľať a výsledok sa dostavil. Som spokojný s hrou i prístupom hráčov k zápasu."
Jozef Frühauf (asistent trénera Zvolena): "Po dvoch dobrých stretnutiach v Skalici a Nitre doľahla na nás kríza z neustáleho cestovania. Z našej strany nie je čo hodnotiť. Domáci boli lepší vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene vyhrali."

Slovan Bratislava - HC Košice 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Góly: 9. Hančák (Vorel), 24. Uram, 36. D. Pašek (Jarolín, J. Sýkora), 41. Vorel (Srdinko, Hujsa) - 8. Špilár (Faith), 37. Kmiť (Milan Varga)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:1, rozhodovali: J. Konc - Bulko, M. Novák, 3982 divákov
Slovan: Hovi - Hančák, Srdínko, Pavlas, Huba, Kolba, Astašenko - Uram, Hujsa, Vorel - Kuľha, Ľ. Hurtaj, Ľ. Pištek- D. Pašek, Jarolín, J. Sýkora - Baček, Tvrdoň, Kokavec
Košice: I. Petrík - I. Droppa, Špelda, Kledrowetz, Milan Varga, M. Šterbák, Javín, Kall - Jenčík, Kmiť, P. Bartoš - Lažo, Pleva, Bicek - Špilár, Faith, Dravecký - Hvila, Michal Lukáč, Šimurda
Súboj dvoch favoritov extraligy priniesol zaujímavý hokej. Oba tímy v úvode nevyužili výhody o dvoch hráčov, Košice vyše minútovú, Slovan trinásťsekundovú. V 8. min našiel pri oslabení Faith dobre postaveného Špilára a ten zoči-voči Hovimu trafil do horného rohu domácej bránky. Hostia sa z vedenia dlho netešili, pri pokračujúcej presilovke vyrovnal o 31 sekúnd tvrdou strelou pod brvno Hančák. Košičania boli v prvej tretine smerom dopredu aktívnejší, Slovan však pozorne bránil. V 24. min dostal Bratislavčanov na koňa Uram, ktorý potrestal pri oslabení Špeldovu chybu a nekompromisne zavesil - 2:1. Košice potom nevyužili ďalšiu minútovú početnú výhodu o dvoch hráčov a následne takmer inkasovali. Uram i Kokavec trafili v priebehu troch sekúnd dvakrát konštrukciu brány. V 36. min využil aktivitu Slovana Dušan Pašek, ktorý potrestal košickú laxnosť v obrane a najlepšie sa zorientoval v skrumáži pred bránkou. Hostia sa hneď vrátili do hry, Varga ideálne vysunul Kmiťa a ten ponad Hoviho lapačku dostal puk do siete - 3:2. Slovanu vyšiel úvod záverečnej časti hry, Vorel po 23 sekundách pri presilovke poslal puk od modrej do bránky. Obaja gólmani počas celého stretnutia predviedli viacero vynikajúcich zákrokov. V závere mal viac práce domáci Hovi, ale puk po čistých šanciach Špilára, Bartoša či Jenčíka už za svoj chrbát nepustil. Slovan tak ostal jediným tímom extraligy, ktorý aj po troch kolách má na svojom konte plný počet bodov.
Rostislav Čada (tréner Slovana): "Sme spokojní. Do zápasu sme išli bezo dňa odpočinku, čo sa prejavilo v úvode, keď sme dostali gól. Našťastie sme veľmi rýchlo vyrovnali. Sasu Hovi nás dnes podržal najmä v tretej tretine, čo sa prejavilo aj na výsledku. Košice boli veľmi kvalitný súper, takticky dobre pripravený. Pre nás to bolo najlepšie a najťažšie stretnutie od začiatku súťaže. Podali sme dobrý taktický, disciplinovaný výkon."
Ján Šterbák (tréner Košíc): "Vedeli sme, že Slovan má nový tím, z pohľadu útoku veľmi nebezpečný, čo sa ukázalo aj dnes. Bolo to vynikajúce extraligové stretnutie, hrané vysoko takticky. V druhej tretine sme urobili niekoľko chýb, čo nás stálo víťazstvo. V tretej tretine sme sa zaktivizovali, ale nevyužili sme svoje príležitosti. Nie sme spokojní, chceli sme bodovať.

Dukla Trenčín - HK Dynamax - oil Nitra 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Góly: 1. Heš (Poljaček, Kollár), 13. Pardavý (Melichárek, Křetinský) - 5. Ľ. Kolník (Čacho)
Vylúčení: 11:12 na 2 min, navyše: Sivák trest v hre - Čacho trest v hre, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ravodin (Rusko) - Tvrdoň, Židek, 2956 divákov
Trenčín: Hála - Ďurčo, Urban, Peter Mikuš, Heš, Homer, Křetinský, Juraj Liška - Valach, Nemec, Micka - Kollár, Poljaček, Lezo - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Sivák, Húževka, V. Baláž
Nitra: Lakosil - Šmidriak, Švarný, J. Kováčik, Jendek, Petrina, Michal Procházka, Chromý, Hruška - Vozdecký, M. Štefanka, Kmeč - Ľ. Kolník, J. Mihálik, Čacho - S. Saliji, Kucharčík, G. Saliji - Pupák, Raček, Domian
Trenčín začal obrovským náporom a už v 41. sekunde Heš po rýchlej kombinácii využil presilovku. Hostia potom vyrovnali hru a v 5. min Kolník dorážkou aj skóre. Sériu ďalších presilových hier zužitkovali opäť domáci v 13. min, keď Pardavý pri žŕdke zakončil bleskovú kombináciu a domáci znova viedli. V druhej časti sa útoky striedali, no napriek ofenzívnej snahe oboch mužstiev väčší úspech slávili obaja pozorní brankári. Nitrianskemu tlaku na začiatku III. tretiny sa domáci ubránili, a potom mali jedinečnú príležitosť poistiť svoj náskok. Baláž však svoje sólo v 46. min počas oslabenia nezužitkoval. V 50. min Dukla nevyužila ani poldruhaminútovú početnú výhodu o dvoch hráčov. Hostia usilovne sa snažiaci o vyrovnanie stroskotávali na výbornom Hálovi a nič nevyťažili ani zo záverečnej minútovej power-play zvýraznenej presilovou hrou. Trenčania tak v kvalitnom súboji tesné víťazstvo udržali. Ruský rozhodca Ravodin zvládol zápas vynikajúco a s prehľadom.
Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "Nitra má aj v tejto sezón ofenzívne ladené mužstvo, po celý zápas boli jej hráči nepríjemní a nebezpeční. My sme sa snažili hrať celoplošný hokej s aktívnym napádaním, z nášho tlaku na začiatku zápasu sme však vyťažili iba jeden gól a to bolo naozaj málo. Potom nás pri oslabeniach podržal brankár Hála. Ak by sme v závere zápasu dokázali využiť niektorú z našich veľkých šancí, mohli sme dohrávať s väčším pokojom. Na záver chcem poznamenať, že už po odpískaní konca zápasu nakorčuľoval do nášho brankára Čacho, a takéto veci by sa skutočne robiť nemali."
Miloš Fleischer (asistent trénera Nitry): "Bol to vyrovnaný zápas, ibaže rozkúskovaný veľkým počtom vylúčených. Rozhodlo to, že domáci boli efektívnejší v presilovkách. Počas hry piatich proti piatim sme hrali našu typickú kombinačnú hru, nepremieňali sme však gólové príležitosti, súperovi výborne zachytal brankár. Napriek prehre nevyčítame našim hráčom nič, chýbalo im azda iba kúsok šťastia v koncovke."

HK Aquacity ŠKP Poprad - MsHK Žilina 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 4. Michal Segľa (Bartečko, Škovira), 32. Martin Segľa, 60. Bartečko (Škovira, Halaj) - 7. Gálik (Krajčí, Straka)
Vylúčení: 7:11 na 2 min, navyše: Bambúch 10 min za hrubosť - Oravec 10 min za napadnutie zozadu, Halász 10 min za hrubosť, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Halecký, Valach, 2015 divákov
Poprad: Kožuch - Michal Segľa, Kasík, Kumstát, Fabian, V. Vlk, Bambúch, Valečko, Vorobel - Škovira, Kroták, Bartečko - Igor Majeský, Halaj, Jabrocký - Jasovský, T. Chrenko, Cipulis - Martin Segľa, Piatak, Marcel Haščák
Žilina: M. Laco - Dlouhý, Búřil, Kusovský, Kivoň, Halász, Saviels, Frühauf, Kadlubiak - Oravec, Hreus, V. Král - Krajčí, Michal Straka, Gálik - Kontšek, Bulík, Zlocha - Tománek, Groma, Lelkeš
Súboj aktuálneho majstra s vicemajstrom začal vo svižnom tempe. Popradčania sa od úvodu zahryzli do svojho súpera a nasťahovali sa pred brankára Laca. V 3. min sa im naskytla prvá presilovka, ktorú za 15 sekúnd využil Michal Segľa na strelenie úvodného gólu. Vzápätí však dostali výhodu presilovej hry aj Žilinčania. Šesťdesiatosemsekundovú výhodu o dvoch hráčov hostia síce nevyužili, ale na konci presilovky 5 na 4 sa pred Kožuchom presadil Gálik a vyrovnal. V 8. min nevyužil svoj brejk domáci Cipulis a krátko nato nebezpečne vystrelil Škovira. Na druhej strane im kontroval Kontšek. Hra bola vyrovnaná, obe mužstvá sa pozorne bránili a nepúšťali sa do vyložených príležitostí. Domáci sa ujali opäť vedenia v 32. min, keď po pravom krídle unikol Martin Segľa, ktorého prihrávku si zrazil žilinský obranca do vlastnej siete. V 38. min mohlo udrieť na oboch stranách. Najskôr útok dvoch na jedného nevyužili Žilinčania Lelkeš s Búřilom a vzápätí nato Laco zneškodnil únik Jasovského. V úvode záverečnej tretiny "kamzíci" pritlačili hostí, ktorých podržal brankár Laco. V 54. min spálil tutovku na vyrovnanie osamotený Straka a v 57. min nedokázal prekonať Kožucha ani Zlocha po svojom brejku. Minútu pred koncom hostia odvolali brankára, čo Popradčania využili k streleniu tretieho gólu, ktorého autorom bol Bartečko.
Vladimír Klinga (asistent trénera Popradu): "Chceli sme potvrdiť víťazstvo v Martine. V herných činnostiach a pohybe nebolo vidieť medzi oboma mužstvami rozdiel. Nepodali sme oslnivý výkon najmä v obranných činnostiach, mali sme veľké nedostatky a musíme sa im viac venovať."
Dušan Gregor (tréner Žiliny): "Mali sme v nohách zápas so Slovanom, ale na našom výkone to nebolo vidieť. Vyrovnali sme sa domácim vo všetkých činnostiach, len nie v góloch. Preto si myslím, že sme si nezaslúžili prehru, ktorá ma mrzí."