10. decembra 2006

Extraliga - 33. kolo - súhrn

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 33. kola hokejovej extraligy: HC Košice - MHC Martin 5:2 (1:1, 4:0, 0:1) Góly: 9. Špilár (Javín, Juraj Faith), 21. Kmiť (Lažo, Milan ...

BRATISLAVA 10. decembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 33. kola hokejovej extraligy:

HC Košice - MHC Martin 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)
Góly: 9. Špilár (Javín, Juraj Faith), 21. Kmiť (Lažo, Milan Varga), 32. Dravecký (Lažo), 35. Lažo (Kmiť), 40. Šimurda (Lipiansky, Kontšek) - 12. Važan (Koložváry, Podstavek), 54. Klepáč (Trokan, Beran)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: 46. Stančok (Martin) na 10 min. za napadnutie zozadu, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Gajan, Grečko, 5370 divákov
Košice: Lipovský - Milan Varga, Špelda, I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Bodnár - Šimurda, Lipiansky, Kontšek - Lažo, Kmiť, Dravecký - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - K. Kováč, Pleva, S. Gron
Martin: Ševela (41. Dzubina) - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, I. Ďatelinka, Vantroba, Sadloň - Török, Beran, Trokan - Podstavek, Koložváry, Važan - Markovič, Špirko, Troliga - P. Tabaček, Kuric
Víťazne naladení Košičania už v prvej tretine Martin prestrieľali, ale úvodná dvadsaťminútovka sa skončila nerozhodne 1:1. Spočiatku boli aktívnejší hostia, dobrú príležitosť mal v presilovke Špirko a nepríjemná bola aj strela Berana. V 9. min sa šikovným tečom presadil Špilár a domáci viedli, ale len do polovice 12. min, chybu Vargu vtedy potrestal Važan. Hostia hrali v 16. min 59-sekundovú presilovku piatich proti trom, ale dobre postavený Lipovský zneškodnil Polákovu strelu a krátko na to aj pohotový pokus Špirka. V druhej tretine zasadili Košičania svojmu súperovi knock-out už v 21. min, keď bez problémov dorážal Lažovu bombu Kmiť. Vyrovnať mohol z ideálnej pozície Török, ale netrafil bránku, zato Dravecký na opačnej strane áno a v 32. min poistil vedenie svojho tímu. S chuťou hrajúci Lažo vyslal projektil smerom na Ševelu v 35. min a bolo 4:1. Tesne pred druhou prestávkou zvýšil na 5:1 Šimurda. V tretej tretine nahradil v martinskej bránke Ševelu Dzubina a poriadne sa zapotil v 46. min, keď pri presilovke sa pred ním ocitol osamotený Bartoš. V 48. min mal ideálnu príležitosť Šimurda a v 49. min Kmiť, ale Dzubina odolával. Inkasoval však Lipovský, keď Klepáč strelou od modrej potrestal vylúčenie Kmiťa. V pohode hrajúci Košičania si pripísali bez problémov siedme víťazstvo v sérii.
Hlasy:
Anton Tomko (asistent trénera Košíc): "Martin hral v prvej tretine veľmi dobre, bol aktívny. V druhej tretine sme však hru ovládli, vypracovali si príležitosti a dali aj góly. V tretej hru kontrolovali. Sme radi, že sme zápas dotiahli do víťazného konca, chlapci podali bojovný a perfektný výkon."
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Do Košíc sme prišli poctivo brániť stredné pásmo, v prvej tretine nám to aj vychádzalo, mali sme aj šance. V druhej hráči svojvoľne upustili od taktiky, domáci nás prečíslovali. V tretej sme sa vrátili k našej hre, vravel som hráčom, aby sme neutŕžili hanbu a neinkasovali ďalšie góly, dali si povedať. Košice však boli lepšie, v tíme je obrovská kvalita."

HK Aquacity ŠKP Poprad - HK Dynamax-oil Nitra 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Góly: 51. A. Kroták (V. Král, Jerofejevs) - 4. Kmeč (Švárny, Suur), 11. Raček (M. Chrenko, M. Procházka)
Vylúčení 5:7 na 2 min, navyše: Martin Segľa (Poprad) na 10 min. za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Rohoň, Vojtek, 1531 divákov
Poprad: Kožuch - Jerofejevs, Michal Segľa, Bambúch, V. Vlk, Fabian, Valečko, Kasík, Kumstát - Škovira, A. Kroták, Pavličko - Cipulis, Halaj, Jabrocký - Martin Segľa, Jarolín, Kubus - V. Král, Štolc, Marcel Haščák
Nitra: Lakosil - J. Kováčik, Petrina, Švárny, Suur, Chromý, M. Procházka, R. Filip, Doskočil - Ľ. Kolník, J. Mihálik, Čacho - Vozdecký, M. Štefanka, Kmeč - S. Saliji, Vala, Raček - Vadrna, Marek Slovák, M. Chrenko
Rozpaky a sklamanie z výkonov Popradčanov v doterajšom priebehu extraligy sa negatívne odzrkadlili na návštevnosti, keď na zápas s Nitrou bolo zvedavých len 1531 divákov. Domáci vstúpili do stretnutia priam katastrofálne, keď do 5. minúty stihli inkasovať za zbytočné fauly štyri tresty. Hostia sa nenechali dlho ponúkať a jeden z nich vo 4. min potrestal Kmeč, keď zoči-voči Kožuchovi nezaváhal. Tréner Hossa si po takomto vývoji už v 5. min zobral oddychový čas. V 9. minúte obrana zabudla na Chrenka, ktorý však osamotený pred Kožuchom zaváhal. O dve minúty neskôr sa však Nitra radovala opäť, keď Raček pohodlne unikol Jerofejevsovi a zblízka po druhý raz prekonal neistého Kožucha. Potom Štefanka opäť zaskočil Kožucha, keď ho opäť prestrelil a puk sa takmer dostal tretíkrát do siete. Nitrania hrali s prehľadom a boli na koni, pričom Popradčanov zväzoval obrovský kŕč. V druhej tretine domáci pridali a vytvorili si prevahu. Napriek tomu, že sa hralo prevažne pred Lakosilom, ten riešil akcie Popradčanov bezchybne a s istotou. Hra domácich bola poznačená nervozitou, ktorá sa s pribúdajúcimi minútami bez gólu stále zvyšovala. Nitrania bránili veľmi pozorne a trpezlivo a domácim okrem optickej prevahy viac nedovolili. Z kŕčovitej snahy o zvrat sa Podtatrancov podarilo v 51. min znížiť, keď počas presilovky Kroták skóroval do odkrytej časti bránky. Nitrania však napriek zúfalému tlaku domácich v závere už druhý gól nepripustili a odviezli si z Popradu cenné tri body.
Hlasy:
František Hossa (tréner Popradu): "Výsledok zápasu ovplyvnil náš zlý úvod. V priebehu zápasu sme mali útočnú snahu, ale s minimálnym efektom. Pomer striel 33 ku 11 hovorí za všetko. Výsledok poznačil aj výkon brankára Lakosila, ktorý chytal skvele a držal Nitru nad vodou. Hráčom, ktorí dali do toho srdce, musím za snahu poďakovať a tí ostatní sa musia zamyslieť. Čaká nás prestávka, počas ktorej sa bude u nás tvrdo pracovať."
Ivan Dornič (tréner Nitry): "Vedeli sme, že dnes nás čaká súboj o šesť bodov. Dôkladne sme sa na to pripravili a pomohlo nám aj piatkové víťazstvo nad Slovanom. Chlapci boli unavení, ale povedali sme si, že do tohto zápasu dáme pred prestávkou všetko. Som veľmi spokojný s výkonom celého družstva."

HKm Zvolen - Slovan Bratislava 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Góly: 24. Cibuľa (F. Turek, Krayzel), 33. Gašpar (Škvaridlo, Kubenko), 35. Igor Majeský (Klouda), 54. Kopecký (Klouda) - 22. Kuľha (M. Kokavec, Sersen), 37. Kukumberg (Devečka), 59. Devečka (Pavlas)
Vylúčení: 12:16 na 2 min., navyše: 36. Štork 10 min za napadnutie zozadu, 60. Klouda 5+DKZ za nešp. správanie - 43. Kokavec 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kurmann (Švajč.) - Mášik, Mihajlo, 4300 divákov
Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Velebný, Ščibran, Cebák - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Igor Majeský, - Kubenko, Gašpar, Škvaridlo - J. Čierny, L. Jurík, Paciga
Slovan: Hovi - Devečka, Srdínko, Pavlas, Huba, Kolba, Sersen - Kukumberg, Vorel, J. Sýkora - Kuľha, Ľ. Hurtaj, M. Kokavec - D. Pašek, Tvrdoň, Ľ. Pištek - Baček, Gráčik
Vo Zvolene sa hral zaujímavý, dramatický hokej, útočný na oboch stranách. Úvodné minúty patrili domácim hráčom, keď už v 35. sekunde dostal puk pred Hoviho úplne voľný Cibuľa, mal dostatok času i priestoru, no trestuhodne šancu nepremenil. Zvolenčania o pár minút neskôr hrali presilovku o dvoch hráčov, no absolútne im nevyšla, čo postavilo na nohy hostí. Pištek po naskočení z trestnej lavice unikol, no Šimonovič si čisté konto udržal, rovnako tak v závere tretiny, keď cez Babku prešiel Hurtaj. Brankárovi Zvolena pomohol aj Štork. Slovanisti v úvode druhej tretiny hrali takmer dvojminútovú presilovku piatich proti trom, domácich zatlačili a keď už boli v plnom počte, obrancovia sa zbytočne vysunuli, Kuľha si nakorčuľoval pred zvolenského gólmana a bolo 0:1. Zvolenčania však pomerne rýchlo vyrovnali, po excelentnej krížnej prihrávke Tureka sa pred Hovim presadil voľný Cibuľa. V 33. min išiel Zvolen do vedenia, keď puk dostal pred bránku Škvaridlo a v trme-vrme trafil do siete Gašpar. O dve minúty neskôr hrali Zvolenčania presilovku a po Kloudovej prihrávke sa puk odrazil od korčule Majeského - 3:1. Ani tento stav však dlho netrval, v 37. min využili tentoraz hostia presilovku, Devečka vymyslel akciu po ľavej strane, puk naservíroval Kukumbergovi, ktorý pred Šimonovičom nemal problém znížiť nepriaznivý stav. V závere druhej tretiny nevyužili Zvolenčania početné výhody, naopak mohli inkasovať, keď Baček naskočil z trestnej lavice, dostal puk, no sólo nevyužil. Záverečná tretina bola poznačená častým vylučovaním a nervozitou. Najmä hostia hrali často v početných nevýhodách. V 54. min Kloudovu prihrávku zúžitkoval v presilovke Kopecký - 4:2. Potom nevyužili šance Škvaridlo a na opačnej strane Kokavec. Slovanisti sa však napokon presadili v presilovke o dvoch hráčov, keď v 59. min Devečka spoza ľavého kruhu prestrelil Šimonoviča. Záverečná powerplay však už hosťom nevyšla.
Hlasy:
Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "S víťazstvom som spokojný, hráči bojovali, nechýbala im motivácia, niekedy až prílišná. Nedarilo sa nám využiť presilovky, no napokon sme dokázali streliť góly. Veľmi sme chceli, výborne zachytal Šimonovič. Som rád, že napokon máme tri body a vyrovnali sme sa čelu tabuľky."
Rostislav Čada (tréner Slovana): "Až na nedisciplinovanosť môžem svojich zverencov za predvedený výkon pochváliť. Zbytočne sme sa nechávali vylučovať, čo nás stálo veľa síl. Nemôžem však hráčom vytknúť snahu po víťazstve, v závere sme mohli vyrovnať, no práve tie sily nám chýbali."

MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 2:9 (0:4, 1:3, 1:2)
Góly: 36. Milec (Mach, Petran), 53. Hovorka (M. Školiak, R. Sloboda) - 5. Melichárek (Pardavý, Marek Haščák), 6. Poljaček (A. Kollár, V. Nemec), 19. Křetínský (Poljaček, Staněk), 20. Húževka (V. Baláž, Heš), 26. Lezo (Homer, Heš), 30. Húževka (V. Baláž), 32. Lezo (Mikulík), 43. Marek Haščák (Melichárek, Heš), 59. Poljaček (V. Nemec, Juraj Liška)
Vylúčení: 7:4 na 2 min., navyše: 55. Grman (L. Mikuláš) 5+DKZ za pichnutie, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - Krpelec, Valach, 1510 divákov
L. Mikuláš: Falter (21. - 32. Palko) - M. Školiak, R. Sloboda, Rúfus, Fatyka, M. Grman, Petran, J. Kokavec, Tomaška - Lopuski, Holečko, Pohanka - F. Zúbek, Róbert Huna, Richard Huna - Michel Miklík, Trochta, Marek Hovorka - Mach, Bartík, Milec
Trenčín: Hála - Staněk, Křetinský, Homer, Heš, P. Mikuš, Urban, Juraj Liška, J. Mikuš - Barinka, Lezo, Mikulík - Melichárek, Marek Haščák, Pardavý - V. Nemec, A. Kollár, Poljaček - Sivák, Huževka, V. Baláž
Liptáci od úvodných sekúnd nevedeli nájsť recept na rýchlu a kombinačne pestrú hru vojakov. Hostia sa ubránili v prvom oslabení a vzápätí dvakrát udreli. V rozpätí 5. a 6. min si urobili pred Falterom deň otvorených dverí. Na konci utešených akcií boli Melichárek a Poljaček. Ďalšie dva góly pridali zverenci Antonína Stavjaňu v závere prvého dejstva, čím vlastne definitívne rozhodli o osude duelu. Mikulášania sa dostali k slovu až v 36. min, kedy Hálu prekonal v presilovke Milec. Červeno-žltý gólostroj nezastavila ani domáca brankárska rošáda od 21. do 32. min, keď Faltera nahradil junior Palko. V záverečnom dejstve pridali hostia ďalšie dva góly a počas Grmanovho päťminútového trestu visela vo vzduchu desiatka, ale domáca preťažená obrana tejto mrzutosti so šťastím odolala.
Hlasy:
Milan Jančuška (tréner L. Mikuláša): "Veľmi ťažko sa mi hodnotí náš najslabší výkon v tejto sezóne na domácom ľade. Po hrubých individuálnych chybách sme inkasovali rýchle góly, hostia nás prevýšili vo všetkom, postupne sme sa úplne zosypali."
Július Penzeš (asistent trénera Trenčína): "Pokračovali sme v sústredenom výkone z Martina. Z prvých dvoch akcií sme skórovali, čo udalo tón ďalšiemu priebehu. Domácim sme nedali šancu, aby tento duel čo i len zdramatizovali. Vidieť, že návratom zranených hráčov do zostavy stúpa kvalita našej hry, dúfam, že takto budeme pokračovať aj po prestávke."

MsHK Žilina - HK 36 Skalica 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Góly: 14. Zlocha (Hanzal, Opatovský), 22. Zlocha, 45. Opatovský (Zlocha) - 26. Liščák (R. Školiak, Flamík), 40. Kocák (Liščák)
Vylúčení: 9:7 na 2 min., navyše: 42. Hanzal 5+DKZ za napadnutie a 10 min za nešp. správanie - 42. Liščák 5+DKZ za napadnutie a 10 min za nešp. správanie, 58. Jozef Liška 10 min za nešp. správnie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Marušin - Miľovčík, Halecký, 1219 divákov
Žilina: M. Laco - J. Turoň, Dlouhý, T. Slovák, Kusovský, Saviels, M. Kivoň - Oravec, Hreus, Lelkeš - Krajčí, Michal Straka, Gálik - Opatovský, Zlocha, Hanzal - Hvila, Groma, Tománek
Skalica: Hamerlík - M. Ivičič, Gula, K. Sloboda, Šille, Flamík, M. Zajac - T. Višňovský, Hollý, Šátek - Kocák, R. Školiak, Liščák - F. Novák, Horský, Jozef Liška - Vaško, Hrnčirík, Malík
Úvod dôležitého zápasu pre obidve mužstvá začali lepšie Žilinčania. V 7. min vyskúšal Hamerlíka Opatovský, keď bol vylúčený domáci Saviels, hostia štyrikrát mali možnosť prekonať Laca, ale ten bol proti. V 12. min bol na trestnej lavici Skaličan Zajac, po vylúčení naskočil na ľad, domáci založili rýchlo protiútok a Zlocha zakončoval na 1:0. Skóre sa mohlo meniť ešte dve minúty pred koncom tretiny, ale samostatný nájazd domáceho Hreusa Hamerlík zlikvidoval. V 22. min bol vylúčený Hanzal, Zlocha unikol a tešil sa v oslabení z druhého gólu domácich. Hostia sa nevzdávali a po peknej kombinačnej akcii v 26. min Liščák vsietil kontaktný gól. Potom mali Skaličania výhodu presilovej hry piatich proti trom, tú však nevyužili. Skóre sa menilo až v poslednej minúte druhej tretiny, keď domáci gólman M. Laco vyšiel za svoju bránu, hostia mu puk zobrali a Kocák vyrovnal na 2:2. Úvod tretej dvadsaťminútovky bol nervózny, najmä po bitkárskej vložke medzi Hanzalom a Liščákom. Vyše tisícku divákov upokojil tretím gólom Opatovský. Hostia pridali, snažili sa vyrovnať, v poslednej minúte odvolali aj brankára Hamerlíka, ale vytúžený vyrovnávajúci gól sa im už nepodarilo vsietiť.
Hlasy:
Dušan Gregor (tréner Žiliny): "Pre oko divákov to nebol príliš kvalitný hokej. Bol to nervózny zápas, hokejových momentov bolo poskromne. Mrzí ma, že za stavu 2:0 sme urobili chyby v obrane. Súper vyrovnal, my sme však strelili o gól viac a zvíťazili sme. Toto víťazstvo si cením."
Peter Oremus (tréner Skalice): "Nie som spokojný s výkonom hráčov, agresivitou a nasadením. V úmysle sme mali hrať lepší hokej, viac napádať domácich, bojovať, ale to sa nám nepodarilo. Musíme zase padnúť na zem, začať naše chyby v hernom prejave odstraňovať."