10. decembra 2006

Extraliga mužov - víkend - súhrn

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí druhej fázy hádzanárskej extraligy mužov: SOBOTA A-skupina - 1. kolo: ŠKP Bratislava - 1. MHK Košice 27:29 (11:13) Najviac gólov: ...

BRATISLAVA 10. decembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí druhej fázy hádzanárskej extraligy mužov:

SOBOTA
A-skupina - 1. kolo:
ŠKP Bratislava - 1. MHK Košice 27:29 (11:13)
Najviac gólov: Piteľka 8/2, Mikuš 5, Pupík 4, Volentics 4/1 - Mazák 6, Pecha 6/2, M. Farkašovský 5
Pok. hody: 4/3 - 3/2, vylúčení: 9 - 7, ČK: Štepanovský, Klimko za 3 vylúčenia, Kozák (všetci ŠKP) za urážku rozhodcu, rozhodovali: Barborík, Rondoš, 350 divákov
V zápase dvoch vyrovnaných súperov viedli Košičania v 43. min už 22:14. Domáci mohutným záverom už iba znížili víťazstvo 1. MHK. ŠKP doma prehral v tejto sezóne prvýkrát v ôsmom ligovom zápase.

B-skupina - 1. kolo:
MŠK SIRS Považská Bystrica - HC THP Topvar Topoľčany 36:16 (17:10)
Najviac gólov: J. Koza 8, Tůma 7/4, Firit a Trabelssie po 5 - Kľačanský 4/2, Matúšik, Zachar po 3, Vlčko 3/2
Pok. hody: 5/4 - 5/4, vylúčení: 6 - 10, rozhodovali: Mandák a Rudinský, 400 divákov
Považská Bystrica s novým trénerom Šulcom podala najmä v obrane veľmi dobrý výkon, výborne zachytal brankár Drápal. Hostia sa držali iba do 13. min, keď bolo 6:4, ale domáci zlepšeným výkonom vyhrali polčas. Hostia sa nevedeli presadiť cez pevnú obranu a Považania neustále zvyšovali náskok na konečných 20 gólov.

NEDEĽA
Tatran Prešov - MŠK Hlohovec 50:27 (26:12)
Najviac gólov: Fuňak 13, Durilla 8, Mikeci a Mazúr po 7 - F. Zaťko 9/2, Salvata a Baka po 5
Pok. hody: 5/5 - 3/2, vylúčení: 8 - 8, ČK: Pekár za napadnutie, Mazúr za tri vylúčenia - Cibulka za napadnutie, Baka za tri vylúčenia, rozhodovali: Gedeon a Rapač, 556 divákov
Stretnutie od prvých minút ukázalo rozdiel vo výkonnosti mužstiev. Prešov od začiatku nasadil tempo a nenechal nikoho na pochybách, prečo zvíťazil v základnej časti. Tréner domácich dal príležitosť všetkým hráčom z lavičky.
TJ Štart Nové Zámky - ŠKP Sečovce 41:22 (24:7)
Najviac gólov: Vadkerti 9, Chripák 8/3, Szücs 8 - Šiška 5, Frajkor 4, Gamrát 4
Pok. hody: 5/3 - 2/0, vylúčení: 10 - 10, rozhodovali: Hippík, Černý, 500 divákov
Od prvej minúty viedli domáci výrazným náskokom. V druhom polčase dostali príležitosť aj hráči z lavičky Nových Zámkov, skóre však aj naďalej narastalo v prospech Nových Zámkov.