30. septembra 2008

Extraliga -Kežmarku sa doma nedarilo

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí predohrávaného 28. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: HK 36 Skalica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:3 (0:3, 1:0, 0:0) Góly: 29. M. Ivičič ...

BRATISLAVA 30. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí predohrávaného 28. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: HK 36 Skalica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:3 (0:3, 1:0, 0:0) Góly: 29. M. Ivičič (T. Višňovský, Kutálek) - 10. Kovář (Tomášek), 13. M. Varga (P. Lištiak, Kovář), 19. Tomášek (B. Pohanka, Kovář) Vylúčení: 3:6, navyše: 55. Halaj na 10+DKZ za nešport. správanie sa, 59. Kumstát (obaja L. Mikuláš) na 10 min za nešport. správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Valach, Gašparík, 2042 divákov Zostavy: Skalica: Rybár - Beňa, Jendek, M. Ivičič, Gründling, Škadra, Šille, Škápik, Gulla - Pálffy, Zálešák, D. Pašek - T. Višňovský, R. Školiak, Šátek - Kocák. J. Mikúš, Horský - Kutálek, Mikušovič, F. Novák L. Mikuláš: Falter - Heš, M. Grman, D. Rehák, P. Lištiak, Kumstát, M. Varga, Petran - Vaškovič, Halaj, J. Cibuľa - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Kovář, B. Pohanka, Tomášek - M. Oravec, Kuric, F. Zúbek Domáci hráči v prvej tretine dali rýchlo zabudnúť na svoj veľmi dobrý výkon proti Slovanu. V tejto časti hry mali jedinú stopercentnú šancu, ktorú nevyužil Kocák. Potom Faltera ohrozovali len zo stredných a väčších vzdialeností - dvakrát v presilovej hre Juraj Mikúš a Pálffy. Liptáci založili svoju hru na jednoduchosti a dôslednom bránení stredného pásma. Z ich hry vyžarovala väčšia zanietenosť a hlavne omnoho lepší pohyb. Prvýkrát pohrozili už v oslabení, no koncovku nezvládli. Potom sa roztrhlo vrece s gólmi. Vo všetkých troch góloch v prvej tretine mal prsty Kovář, keď prvý dal sám a na ďalšie dva prihral. Druhú tretinu začali domáci s poprehadzovanými útokmi. Hneď na začiatku mali príležitosť skórovať v presilovke, ale Gründling nastrelili len žŕdku. Zvýšenou aktivitou získali Skaličania postupne prevahu. Výborné šance však nevyužili René Školiak, Pálffy, Juraj Mikúš a Zálešákov gól neplatil pre kopnutie puku nohou. Na konci tretiny trafil Pálffy v oslabení hornú žŕdku, takže jediným úspešným strelcom bol v 29. minúte Martin Ivičič. V tretej tretine sa domáci snažili o vyrovnanie. Liptáci sa sústredili na ubránenie výsledku, čo sa im aj podarilo úpornou defenzívnou taktikou. Skaličania doplatili na streleckú nemohúcnosť, keď gól nedali ani počas dvojminútových power-play a taktiež aj na úplne zbabranú prvú tretinu. Liptovský Mikuláš si aj pri druhom vystúpení v Skalici odváža víťazstvo a to aj s prispením výborného Faltera. Hlasy: Peter Oremus (tréner Skalice): "Bol som svedkom nezodpovedného prístupu mužstva v prvej tretine a nezodpovedný bol aj prístup kľúčových hráčov v celom zápase. Očakávam od nich, že budú rozhodovať zápasy, a že budú pristupovať k svojim povinnostiam lepšie. Sklamali sme fanúšikov, ale verím, že mužstvo bude nabudúce lepšie." Pavol Paukovček (asistent trénera L. Mikuláša): "Zápas hodnotím ako vysoko kvalitný výkon celého mužstva podložený výborným výkonom brankára." SkiPark MHK Kežmarok - MsHK Garmin Žilina 4:6 (1:1, 1:1, 2:4) Góly: 19. Bartečko (Pavličko, Škovira), 35. P. Segľa (Palovčík, Drotár), 43. Slaninák (Bartečko, Škovira), 56. Pavličko (Drotár, Bartečko) - 1. Pleva (R. Krajčí, R. Stantien), 26. Sivák (I. Droppa, M. Kokavec), 42. Pokrivčák (Koložváry, V. Baláž), 47. R. Stantien (R. Krajčí, Pleva), 48. R. Stantien, 60. R. Krajčí (Pleva) Vylúčení: 6:8, navyše: 57. Javín (Žilina) na 10 min za nešport. správanie sa, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Kalina, M. Korba, 850 divákov Zostavy: Kežmarok: Klempa (48. Budaj) - M. Droppa, D. Brejčák, Sadiki, Jelínek, Hrubý, M. Žemba, Mašlonka, R. Schneider - Škovira, Svitana, Bartečko - P. Segľa, Palovčík, Drotár - Bednár, Pavličko, Fedor - Čížek, Slaninák, Marcinko Žilina: Ševela - Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek, Horák, Sekáč - R. Krajčí, Pleva, R. Stantien - Sivák, Škoda, M. Kokavec - Pokrivčák, Koložváry, V. Baláž - Važan, Hájnik, Brandis Diváci sa ani poriadne nestihli usadiť na svoje miesta a v 32. sekunde už hostia zásluhou Plevu otvorili skóre - 0:1. Nekonsolidovaná obrana domácich dovolila ŽIlinčanom v úvodných minútach viackrát ohroziť brankára Klempu. Najbližšie ku gólu mali Škoda a Važan. Potom dostali Kežmarčania dar v podobe dvoch početných výhod za sebou, v koncovke však boli bezzubí. Zmenilo sa to až 100 sekúnd pred koncom prvej 20-minútovky, keď presilovku o dvoch hráčov využil po presnej prihrávke Škoviru na dvakrát Bartečko - 1:1. Na začiatku 24. min si šiel na trestnú lavicu sadnúť domáci Sadiki, čo hosťujúci Sivák využil deväť sekúnd pred vypršaním trestu - 1:2. O niekoľko minút neskôr sa vyznamenal gólman domácich Klempa, ktorý zneškodnil dve po sebe idúce gólové šance Žiliny. Následná zvýšená aktivita žlto-modrých priniesla svoje ovocie: v 35. min po ukážkovej akcii druhej formácie vyrovnal v početnej prevahe Pavol Segľa - 2:2. Záverečná tretina priniesla kanonádu v podobe 6 gólov. V 42. min dostal Pokrivčák hostí do vedenia, ale o 28 sekúnd neskôr Slaninák vyrovnal na 3:3. Od 46:10 do 47:44 skúsený Roman Stantien strelil dva góly a Žilina viedla 5:3. V 56. minúte Pavličko v presilovke o dvoch hráčov znížil na 4:5, avšak Kežmarok v snahe o vyrovnanie inkasoval ešte v poslednej minúte v power play z hokejky R. Krajčího - 4:6. Hlasy: Jerguš Bača (asistent trénera Kežmarku): "Stretnutie sme nezačali dobre. V ďalšom priebehu sme sa však trikrát dokázali vrátiť do hry. Rozhodla najmä chyba pri treťom žilinskom góle a nešťastný vlastný gól o čosi neskôr. Mrzí nás, že aj keď sme dali štyri góly, nedokázali sme vyhrať." Ján Šterbák (tréner hostí): "Sme radi, že sme odohrali kvalitný zápas, v obrane sme mohli byť však dôslednejší, naopak v útoku sme hrali dynamicky, aktívne a priamočiaro. To aj rozhodlo o osude zápasu. Teší ma disciplinovaný výkon našich hráčov a dúfam, že v ňom budú pokračovať aj naďalej." HKm Zvolen - HC Košice 2:3 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1) Góly: 7. F. Turek (Pavliš, L. Čierny), 59. Lipiansky (Vrbata, F. Turek) - 10. P. Bartoš (Juraj Faith, Tabaček), 12. Rudolf Huna (S. Gron), 64. Kmiť (Húževka, J. Kopecký) Vylúčení: 7:8, navyše: 58. Hvila na 10 min za nešportové správanie sa - 57. Tabaček na 5+10+DKZ za nešportové správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Gajan, M. Grečko, 2080 divákov Zostavy: Zvolen: J. Laco - L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Cebák, Valach, J. Malinský, Kolafa - J. Markovič, Lipiansky, J. Čierny - Hvila, Klouda, Chovan - Pavliš, F. Turek, Vrbata - T. Tatar, Dubec, Lelkeš Košice: J. Hudáček - M. Šterbák, Tabaček, Kledrowetz, Chmelo, Špelda, P. Mocek, Gajdoš - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Rataj - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Šimurda, J. Sýkora, Jenčík Hostia začali vo Zvolene aktívne. Už v 4. min si obkorčuľoval bránku Miklík a takmer poslal puk za Laca. Do vedenia však išli domáci, keď Pavliš potiahol puk po ľavej strane, ideálne ho poslal Turkovi, ktorý sa pri pravej žrdi Hudáčkovej svätyne presadil - 1:0. Košičania odpovedali už v 10. min, keď sa pred Lacom presadil Bartoš - 1:1. Ubehli len dve minúty a už to bolo 1:2, keď sa potvrdilo pravidlo "nedáš - dostaneš", po nevyužitej šanci domáceho Cebáka spoza bránky vyrovnal Rudolf Huna. V 15. min trafil zvolenský obranca Cebák v presilovke iba do žŕdky. V druhej tretine Zvolenčania hostí tlačili, vytvorili si viacero šancí, no mohli však aj inkasovať. V 23. min neprekonal Laca Kopecký, keď domáci gólman efektne zdvihol betón. V 27. min spálil veľkú šancu Hvila, rovnako tak v 30. min, keď v oslabení unikol, no zakončiť mu za pomoci faulu znemožnil Šterbák. V 33. min sa Košičan Gron dostal pred zvolenského gólmana, ktorého ale zoči-voči neprekonal. Následne ešte Hvila po Kloudovej strele dorážal puk, ale iba do žrde. V tretej tretine predviedli domáci zdrvujúci tlak, no nevedeli nájsť recept na Hudáčka, naopak mohli inkasovať, no Gron brejk nepremenil. Domácim sa napokon podarilo vyrovnať - v 59. min z presilovky pri power play, keď Vrbatovu prihrávku zužitkoval do odkrytej časti bránky Lipiansky. V predĺžení Košičania o svojom víťazstve rozhodli pri presilovke v 64. min gólom Kmiťa. Hlasy: Vladimír Hriadlovský (asistent trénera Zvolena): "Išli sme do vedenia a mali sme za stavu 1:0 vyloženú šancu, no na druhej strane sme inkasovali a po prestávke sme museli sťahovať jednogólové manko. Dostali sme sa do hernej nepohody, bolo to z našej strany upracované, nevedeli sme sa presadiť. Chlapci však ukázali bojovnosť, v závere zápasu sme ťažili z presilovky, ktorú sme mohli využiť aj v predĺžení, no žiaľ gól nám v početnej výhode dal súper." Anton Tomko (tréner Košíc): "Mali sme v úvode šance, ale gól dali domáci. Napriek tomu sme sa dokázali presadiť, keď sme vyťažili z dvoch situácii a otočili vývoj zápasu na 2:1 v náš prospech. Druhá tretina bola chaotická, nevedeli sme dobre brániť stredné pásmo a Zvolenčania sa dostávali dopredu. V tretej tretine ťažili domáci z presilovky, veľa síl nás stalo vylúčenie Tabačeka. V predĺžení sme sa ubránili aj v oslabení a dokázali sme rozhodnúť v presilovke. S dvoma bodmi sme spokojní." Dukla Trenčín – HC 05 Banská Bystrica 1:2 (0:2, 1:0, 0:0) Góly: 39. O. Ďuriš (Radulay, L. Ružička) - 6. Jánoš, 7. Ižvolt (Češík) Vylúčení: 3:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - Müllner, P. Šefčík, 2240 divákov Zostavy: Trenčín: Kováč - Fatyka, V. Urban, Bobček, Křetinský, Homer, J. Mikuš, P. Mikuš, Gábriš - S. Saliji, Trochta, Paroulek - Lelenas, Valčák, V. Nemec - Marek Haščák, A. Nedorost, Čacho - T. Radulay, O. Ďuriš, L. Ružička B. Bystrica: I. Petrík - P. Frühauf, M. Richter, V. Vlk, Biro, Tomaška, Rimmel, Brumerčík, J. Mocek - Tománek, Bulík, Pardavý - Dian, Ľ. Sabol, Jánoš - Ižvolt, Štolc, Češík - J. Babic, M. Babic, Paľov Trenčania začali vlažne a hneď v úvode za to pykali. Najskôr im pri presilovej hre unikol Štolc, ale aj vďaka faulu Urbana svoj blafák nezakončil. Následne sa porúčal na trestnú lavicu ďalší trenčiansky obranca Bobček a hosťom sa naskytla 100 sekúnd dlhá presilová hra päť na tri. Banskobystričania sa do vážnejšej príležitosti síce nedostali, ale tesne po naskočení druhého vylúčeného na ľad nastrelil puk od modrej čiary Jánoš a ten skončil za chrbtom Kováča - 0:1. O necelú minútu viedli hostia už o dva góly. Rýchly brejk zakončil pekným blafákom Ižvolt - 0:2. Ani to Duklu neprebralo a Banská Bystrica si bez väčšieho úsilia držala vedenie. Inkasovať mohla azda iba v 10. min, keď nastrelený puk sa odrazil od plexiskla, no vykorčuľovaný Petrík sa ešte stačil vrátiť a zlikvidovať Nemcovu strelu. Druhá tretina dlhý čas neponúkala fanúšikom príliš atraktívny súboj. Až v 35. min zakombinoval prvý útok hostí, ale Kováč stačil nepríjemnú strelu Pardavého vyraziť. Minútu a pol pred druhou sirénou sa natlačil domáci Ďuriš pred bránku a prihrávku Radulaya usmernil za chrbát Petríka - 1:2. Banská Bystrica mohla ísť ešte do konca tohto dejstva opäť do dvojgólového vedenia, keď Bobček zastavil Diana iba za cenu hákovania. Následne trestné strieľanie však sám faulovaný hráč nepremenil. V záverečnej časti duelu sa síce nedá uprieť Trenčínu snaha o zmenu skóre, ale akcie domácich končili zväčša skôr, ako sa dostali do bezprostredného ohrozenia Petríka. Hostia pozorne bránili stredné pasmo, čo Dukle robilo problémy pri prechode do útoku. Bezradnosť Dukly dokreslil aj záver duelu, keď pri presilovej hre zabudli dvaja Trenčania naskočiť za svojich striedajúcich spoluhráčov. Banská Bystrica vedenie napokon ubránila a už tretíkrát v rade bodovala naplno. Hlasy: Július Pénzeš (tréner Trenčína): "Bol to náš doteraz najhorší zápas v tomto ročníku extraligy. Pripravili sme sa na súpera síce dobre, niektorí hráči si však nesplnili svoje povinnosti. Neprejavila sa ani súdržnosť kolektívu, na ktorej sme chceli stavať. Viacerí hráči ma sklamali, pretože si neplnia povinnosti vyplývajúce im zo zmlúv a keďže podľa môjho názoru nespĺňajú štatút profesionálneho športovca, budeme to musieť vyriešiť." Milan Staš (tréner B. Bystrice): "Chceli sme zopakovať naše dobré výkony z predchádzajúcich zápasov, čo sa nám aj podarilo. Rýchlo sme sa dostali do vedenia, ktoré sme potom dokázali aj so šťastím ubrániť. Vydržali sme tento súboj fyzicky, takticky aj psychicky." HK Ardo Nitra - HK Aquacity ŠKP Poprad 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) Gól: 9. Rumpel (Ľ. Kolník, Poljaček), 55. Bednařík (M. Školiak), 55. Poljaček - 26. Jarolín (Mi. Segľa, Kroták) Vylúčení: 7:9, navyše: Poljaček (Nitra) na 10 min za nešp. správanie sa, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Tvrdoň, Horínek, 2345 divákov Zostavy: Nitra: Falta - Hranáč, Kudrna, Halász, M. Výborný, M. Školiak, T. Sedlák, Zajac, Poláček - Čaládi, T. Chrenko, Podstavek - Gálik, Bednařík, H. Ručkay - Rumpel, Poljaček, Ľ. Kolník - Mach, Čunderlík, Ecker Poprad: Šimonovič - Mi. Segľa, Kasík, Fabian, Dora, Malínsky, Bambúch, Procházka, Korenko - Kroták, Jarolín, Haščák - Ma. Segľa, Šechný, Kolusz - Bartánus, Holečko, Buc - Slovák, Lapšanský, Piatak Prvú veľkú šancu mali v 7. minúte hostia, no Martin Segľa netrafil odrazený puk pred odkrytou bránou Nitry. O dve minúty prišiel trest v podobe gólu, keď Kolník spoza brány našiel Rumpela a ten otvoril skóre. V 14. minúte prišla ďalšia obrovská šanca Nitry, Podstavek našiel Chrenka ale ten neuspel pred Šimonovičom. Aj v úvode druhej časti stretnutia mohli skórovať domáci, vyrobili závar pred popradskou bránou, no Ručkay ani nadvakrát neprekonal brankára hostí. Krátko na to sa potvrdilo známe „nedáš-dostaneš“, keď po strele Kasíka tečoval puk za Faltov chrbát Kolusz. V 27. minúte prenikol obranou Popradu Bednařík, no Šimonovič bol na svojom mieste. V 33. minúte si sadli na trestnú lavicu hneď dvaja hráči hostí - Bartánus za držanie a Holečko za hákovanie, no Nitrania početnú výhodu o dvoch hráčov nedokázala využiť. V závere druhej tretiny sa do obrovskej šance dostal nitriansky útočník Gálik, no trafil iba spojnicu Šimonovičovej brány. Na začiatku záverečnej časti hry zlikvidoval Šimonovič strely Chrenka, Výborného i Školiaka a poradil si aj so šancou Čaládiho v 49. minúte. V 52. minúte si na trestnú lavicu sadli Nitrania Čaládi a Kudrna a domáci brankár Falta sa v presilovke Popradu viackrát vyznamenal. Krátko na to prišli dva góly domácich, keď v rozpätí 29 sekúnd skórovali v 55. min Bednařík a Poljaček. V závere zápasu videli diváci ďalšiu presilovku o dvoch hráčov na trestnej lavici, tentokrát to boli Popradčania Bambúch a Šechný, no stav 3:1 sa už nezmenil. Hlasy: Ivan Hrtús (asistent trénera Nitry): "V úvode sme súpera dostali pod tlak, no potom sme sa prispôsobili súperovej hre. V druhej tretine Poprad vyrovnal, čo našich hráčov znezrvóznilo a v poslednej tretine sa už hral vabank. Ustáli sme dvojité vylúčenie a dvoma gólmi si zabezpečili viťazstvo.“ Tibor Turan (tréner Popradu): "Bol to ťažký zápas, vedeli sme, že Nitra hra doma nátlakový hokej a v prvej tretine nás zaskočila. V druhej tretine sa hra aj stav vyrovnali a to čo sme predviedli v tretej tretine, keď sme nevyužili dvojitú presilovku, za také niečo musí prísť trest a preto sme aj prehrali.“ SITA