30. septembra 2008

Corgoňligisti postúpili, Zlaté Moravce až na penalty

V utorkových štyroch osemfinálových stretnutiach jubilejného 40. ročníka Slovenského pohára vo futbale (hralo sa na jeden zápas) zvíťazili favorizované corgoňligové tímy. Najviac sa natrápili ...

BRATISLAVA 30. septembra (WEBNOVINY) - V utorkových štyroch osemfinálových stretnutiach jubilejného 40. ročníka Slovenského pohára vo futbale (hralo sa na jeden zápas) zvíťazili favorizované corgoňligové tímy. Najviac sa natrápili Zlaté Moravce, ktoré na ihrisku druholigového (tretia najvyššia súťaž) Púchova vyhrali až po penaltovom rozstrele. Líder Corgoň ligy MFK Košice to nemal ľahké v Topoľčanoch, keď o postupe východniarov rozhodol kanonier Ján Novák až v 85. minúte gólom na 3:2. Výsledky - súhrn: Slovan Duslo Šaľa (I. liga) - MFK Ružomberok 1:4 (0:2) - do štvrťfinále SP postúpil Ružomberok Góly: 50. Tomiš - 33. a 44. M. Bakoš, 68. R. Števko, 74. Palát, ŽK: 20. Vojtíšek, 69. Anda, 88. Braun - 60. Kucka, 73. R. Števko, rozhodovali: Gábor - T. Somoláni, Likavský, 536 divákov Favorizovaní hostia od úvodu naznačili, že to myslia s postupom do štvrťfinále vážne. V 20. min ešte brankár Anda vyrazil pokutový kop Zošáka bravúrne na roh, ale potom sa už Ružomberčania presadili proti oslabenému mužstvu Dusla. Kapitán MFK Bakoš v 33. a 44. min poslal hostí do dvojgólového vedenia. Šaľania nerezignovali, Tomišom strelili krátko po zmene strán kontaktný gól. Ladislav Vencel mohol následne aj vyrovnať, ale nedal. Corgoňligista potom ešte dva razy trestal, keď sa presadili Števko a Palát. Ružomberok po víťazstve 4:1 zaslúžene postúpil do štvrťfinále Slovenského pohára. MFK Topvar Topoľčany (II. liga) - MFK Košice 2:3 (1:1) - do štvrťfinále SP postúpili Košice Góly: 6. Schwarz, 69. Matušík - 41. L. Janič, 51. Kolbas (z pok. kopu), 85. J. Novák, ŽK: 43. Khadir, 57. Zubo, 58. Vermeš, 81. Grznár, 90. Schwarz - 90. Kolbas, rozhodovali: Valášek - Chládek, Vorel, 1170 divákov V súboji účastníka II. ligy (tretia najvyššia súťaž) s lídrom Corgoň ligy skóroval ako prvý už v 6. min domáci Schwarz po rohovom kope Khadira. Košičanom sa podarilo vyrovnať v 41. min, keď po pravej strane pekne unikol Lukáš Janič a zakončil presne k vzdialenejšej žrdi - 1:1. Po zmene strán poslal favorita do vedenia z pokutového kopu Kolbas. Futbalisti Topoľčian však nezložili zbrane a v 69. min po centri Balážika dokopol loptu do siete Matušík - 2:2. Jedenástkovú lotériu a možné obrovské prekvapenie odvrátili "východniari" až päť minút pred koncom stretnutia, keď sa gólovo presadil kanonier MFK Košice Ján Novák. FK Púchov (II. liga) - FC ViOn Zlaté Moravce 0:0 - na pok. kopy 3:4, do štvrťfinále SP postúpili Zlaté Moravce ŽK: 65. Salomon Wisdom (Zl. Moravce), rozhodovali: Jaška - Slyško, Košecký, 250 divákov Domáci účastník tretej najvyššej súťaže začal v I. polčase aktívne. V 9. min nebezpečnú strelu Vanáka vytlačil Brezina na roh. Po štvrťhodine hry sa za obranou ViOn-u ocitol Mrázek, ale zakončenie uponáhľal. V 23. min ten istý hráč napálil do brvna, keď na ľavej strane unikol J. Chovanec a gólmanovi hostí vypadla lopta z rúk. Zlaté Moravce mali najväčšiu príležitosť v 36. min. Po centri z ľavej strany Ondrejka a vzápätí Klabal trafili len konštrukciu púchovskej svätyne. Druhý polčas už nebol taký rušný ako prvé dejstvo, ani jedno z mužstiev nechcelo urobiť chybu. O postupujúcom do štvrťfinále sa tak rozhodlo až po penaltovom rozstrele, v ktorom boli úspešnejší futbalisti Zlatých Moraviec. Rozhodujúci pokutový kop premenil kapitán hostí Peter Kuračka. MFK Dubnica - MFK Zemplín Michalovce (I. liga) 2:0 (1:0), do štvrťfinále SP postúpila Dubnica Góly: 36. T. Zápotoka, 90.+ J. Zápotoka, ŽK: 36. T. Zápotoka, 76. Kulík - 38. Čavojský, 75. Vajda, 77. Gašpar, rozhodovali: P. Hrčka - Palušák, Králik, 560 divákov O postupe Dubnice do štvrťfinále Slovenského pohára rozhodli bratia Zápotokovci. Domáci tréner Peter Gergely dal príležitosť doliečiť sa pred ligovým zápasom s Nitrou Porázikovi aj Seyemu a tak proti Michalovciam hrali od začiatku Kiška a Zapalač. Hre Dubnice dlho chýbalo presnejšie zakončenie, rovnako na to doplatili i hostia v prípade samostatného nájazdu Šustra v 32. minúte. V 36. min premenil Tomáš Zápotoka skvelú prihrávku od brata Jána a v nadstavenom čase si bratia úlohy vymenili - nahrával Tomáš a víťazstvo Dubnice poisťoval mladší Ján. SITA