Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    F1

18. marca 2022

F1: Druhý tréning na VC Bahrajnu vyhral Max VerstappenNajlepšiu trojku doplnili jazdci Ferrari, ktoré sa pred touto sezónou javí v sľubnej forme.Zdieľať
F1: Druhý tréning na VC Bahrajnu vyhral Max Verstappen

Francúzsky jazdec Pierre Gasly z tímu Alpha-Tauri zajazdil najrýchlejší čas v prvom tréningu na úvodnú Veľkú cenu nového ročníka F1 v Bahrajne. Na okruhu Sachir dosiahol čas 1:34,193 min.

Druhý skončil Monačan Charles Leclerc z tímu Ferrari s mankom +0,364 s, tretí bol jeho tímový kolega Carlos Sainz zo Španielska s odstupom +0,418. Obhajca majstrovského titulu Max Verstappen z tímu Red Bull dosiahol piaty najlepší čas (+0,549), Lewis Hamilton z Mercedesu obsadil 7. priečku (0,750).

Verstappen bol potom najrýchlejší v druhom tréningu, v ktorom sa tímy zväčša sústreďujú na skúšanie dlhých stintov. Holanďan dosiahol čas 1:31,936 a najlepšiu trojku doplnili jazdci Ferrari, ktoré sa pred touto sezónou javí v sľubnej forme.

Druhý Leclerc stratil 87 tisícin a jeho tímový kolega Carlos Sainz zaostal o 0,584 sekundy, pričom všetci traja piloti zaznamenali svoj najlepší pokus na mäkkej zmesi pneumatík. Ašpirant na boj o titul Hamilton dosiahol deviaty najlepší čas (+1,208) na stredne tvrdých pneumatikách.

Verstappen reagoval na obavy Mercedesu: Budú beznádejne poslední

Holandský pretekár Max Verstappen v piatok sarkasticky reagoval na vyjadrenia jazdcov tímu Mercedes, ktorí tvrdia, že nie sú vo forme pred novou sezónou MS formuly 1. Pilot Red Bullu pripomenul, že "strieborné šípy", ktoré vyhrali osem konštruktérskych titulov po sebe, používali túto predsezónnu rétoriku aj v predchádzajúcich rokoch.

"Na základe ich vyjadrení si myslím, že budú beznádejne poslední. Od začiatku roku 2017 majú príšerné auto," povedal ironicky Verstappen pre agentúru AP pred prvým piatkovým tréningom na VC Bahrajnu. S plnou vážnosťou následne dodal: "Uvidíme, ale sme si istí, že budú konkurencieschopní."

Dvadsaťštyriročný pretekár tento rok bojuje o obhajobu svojho debutového majstrovského titulu, o ktorom sa rozhodlo na decembrovej kontroverznej VC Abú Zabí. Jeho najväčším súperom by mal byť opäť sedemnásobný šampión Lewis Hamilton na Mercedese, ktorý v prípade celkového triumfu prekoná rekord Michaela Schumachera z roku 2004.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VIDEO: Kongres SZĽH nebol uznášaniaschopný, Šatan: Zarezali mládež
<< predchádzajúci článok
Roger Federer daruje ukrajinským deťom pol milióna dolárov, zo situácie je zhrozený