Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

30. novembra 2010

FACES PIANO TRIO hrá SOOZVUKSOOZVUK uvádza Ivana Pristašová – husle Boris Bohó – violončelo Ladislav Fančovič – klavír 4. decembra 2010 o 19.30 ...Zdieľať
faces piano trio BRATISLAVA 30. novembra (WBN/PR) -


SOOZVUK

uvádza

Ivana Pristašová – husle
Boris Bohó – violončelo
Ladislav Fančovič – klavír

4. decembra 2010 o 19.30 hod.
Pálffyho palác na Zámockej ul., Bratislava
(vstup voľný)
Program:
Anton Steinecker Klavírne trio
Lucia Papanetzová Klavírne trio
Marián Lejava Con Brio
Peter Groll Trio

V poradí piaty koncert skladateľského združenia SOOZVUK zo série koncertov SOOZVUK 2010 tradične predstavuje slovenskú interpretačnú špičku svojej generácie. FACES PIANO TRIO je unikátnym spojením troch impozantných hudobných svetov (Ivana Pristašová - husle, Boris Bohó – violončelo, Ladislav Fančovič – klavír) – umelcov, prinášajúcich do spoločnej tvorivej dielne dlhoročné interpretačné skúsenosti z najrozmanitejších zákutí hudobného umenia.
FACES PIANO TRIO zahrá štyri diela svojich generačných skladateľských súputníkov – Antona Steineckera s jeho bohatým, prepracovaným Klavírnym triom z r. 1993, Luciu Papanetzovú s Triom koncentrovaného výrazu a priamočiarej hudobnej logiky z r. 2003, Con Brio Mariána Lejavu z r. 2010 – obrazu dnešného sveta príkrych kontrastov a Trio Petra Grolla z r.1999, vášnivé, plnokrvné a krásne.

FACES PIANO TRIO:
Ivana Pristašová / Boris Bohó / Ladislav Fančovič je iniciatíva a umelecká realizácia výrazných interpretačných osobností v rámci atraktívneho komorného zoskupenia – klavírne trio. Interpreti majú bohaté medzinárodné koncertné skúsenosti a ako všestranne zameraní umelci odohrali množstvo koncertov a nahrávok vo významných komorných a orchestrálnych telesách. FACES piano trio spĺňa všetky predpoklady reprezentatívneho komorného telesa pre špičkové koncertné pódiá.

SOOZVUK je združenie mladých skladateľov, interpretov a iných sympatizantov tvorby súčasnej skladateľskej generácie, zoskupenej okolo zakladateľov a súčasných členov združenia: Petra Grolla, Mariána Lejavu, Boška Milakoviča, Lucie Papanetzovej, Lucie Koňakovskej a Viktora Fučeka.
Spoločnou platformou pre aktivity združenia nie je podobné estetické cítenie, ale skôr generačná spriaznenosť a príbuzné vnímanie skutočnosti. Podstatou našej „soozvukovskej“ spriaznenosti sú paradoxne práve rôznorodé estetické východiská, ktoré deklarujeme nielen prezentáciou vlastnej tvorby a predstáv o hudobnom umení, ale hlavne konfrontáciou svojej tvorby s dielom mnohých súčasných skladateľských osobností a utváraním tak nových kontextov. SOOZVUK zároveň ponúka priestor pre vznik nových konfrontačných vzťahov etablovaných umelcov s najmladšou generáciou hudobných skladateľov i interpretov (Prehliadka mladých skladateľov, koncerty, diskusie, ostatná podpora). Neposlednou prioritou SOOZVUK-u je kvalitná umelecká a ľudská spolupráca s podobne zmýšľajúcimi interpretmi i s ostatnými tvorcami.
Združenie sa aktívne zúčastňuje na koncertnom živote, spolupracuje s domácimi festivalmi, napr.: Nová slovenská hudba, Melos-Éthos, Konvergencie, Epoché; pravidelne organizuje Cyklus komorných koncertov a Prehliadku mladých skladateľov, komunikuje s mladými umelcami mimo bratislavského i mimo slovenského regiónu.

Koncert je realizovaný v spolupráci so Slovak Music Bridge a je financovaný z Grantu Ministerstva kultúry SR a z Grantu Hudobného fondu.

Mediálna podpora:
CITYLIFE (www.sitylife.sk) Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (www.bkis.sk)
SITA (www.sita.sk) Webnoviny.sk (www.webnoviny.sk)

Kontakt:
http://www.slovakmusicbridge.eu http://www.soozvuk.eu agency@slovakmusicbridge.eu

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na svätého Mikuláša...
<< predchádzajúci článok
Sémantické geometrie Štefana Balázsa