29. januára 2009

Famózna tretia tretina v podaní Pittsburghu

V stredajších zápasoch zámorskej NHL sa predstavil jediný slovenský hokejista - Miroslav Šatan v drese Pittsburghu. "Tučniaci" vďaka skvelej záverečnej tretine zdolali na domácom ľade New York ...

NEW YORK 29. januára (WEBNOVINY) - V stredajších zápasoch zámorskej NHL sa predstavil jediný slovenský hokejista - Miroslav Šatan v drese Pittsburghu. "Tučniaci" vďaka skvelej záverečnej tretine zdolali na domácom ľade New York Rangers, no Šatan nebodoval. Pre zranenie slabín chýbal v tíme Vancouveru Pavol Demitra a zranenie členka si doliečuje aj obranca Andrej Sekera v mužstve Buffala.

Takú ofenzívnu smršť, akú predviedli hráči Pittsburghu v záverečnej tretine duelu proti "jazdcom“ z New Yorku, očakávali fanúšikovia v Mellon Arene od začiatku sezóny. Do zostavy Penguins sa vrátil aj Sidney Crosby, ktorý pre bolesti kolena vynechal víkendový Zápas hviezd. Kapitán "tučniakov“ sa prezentoval výborným výkonom, keď strelil jeden gól a na ďalšie tri prihral. "V poslednej tretine sme podali naozaj dobrý výkon. Staalsy (Jordan Staal, pozn.) to odštartoval a my sme sa následne rozbehli,“ uviedol po zápase Crosby. Po dva góly v tomto súboji strelili Petr Sýkora a Kris Letang. Pittsburgh sa vďaka víťazstvu po dlhšom čase opäť dostal na postupovú 8. priečku v tabuľke Východnej konferencie o skóre pred Floridu.

Hviezdou stretnutia v Calgary bol domáci Michael Cammalleri, ktorý strelil tri góly do siete Buffala a predbehol tak v klubovej tabuľke kolegu Jaroma Iginlu. Vďaka hetriku sa takisto posunul na 6. miesto v poradí najlepších kanonierov súťaže. Cammallerimu to sypalo už pred víkendovou prestávkou a v posledných siedmich stretnutiach dal 11 gólov a na ďalšie dva prihral. Hráči Flames zlomili odpor súpera, podobne ako Pittsburgh, až v poslednej tretine, ktorú vyhrali 3:0.

Nečakané body si z Kalifornie vezú hokejisti Chicaga, ktorí vyhrali v Anaheime prvý raz po vyše dvoch rokoch. V zostave oboch tímov privítali uzdravené opory. Na strane domácich sa po 17-zápasovej pauze vrátil do hry veterán Teemu Selänne, ktorý v drese Ducks nastúpil na 616. stretnutie v kariére, čím vyrovnal klubové maximum Steva Rucchina. V zostave Chicaga sa zase po štvorzápasovej absencii objavil obranca Duncan Keith.

Vancouver si s najväčšou pravdepodobnosťou pripíše prívlastok najhoršieho tímu mesiaca január. Siedmu prehru v rade, z toho šiestu pred domácim publikom, im uštedrili hokejisti Nashvillu, ktorým sa takisto v poslednom období neveľmi darilo. Hostia najmä vďaka trom využitým presilovkám prerušili šnúru troch prehier a oživili tak svoju nádej na postup do play off. Aktuálne sa o kritické 8. miesto v Západnej konferencii bijú štyri tímy vrátane Vancouveru, ktoré majú zhodne po 51 bodov. "Predátori“ na ne aktuálne strácajú 6 bodov.

Pittsburgh - New York Rangers 6:2 (1:1, 0:0, 5:1)
Góly: 7. Sýkora (Minardi, J. Staal), 42. J. Staal (Ryan Whitney), 47. Letang (Crosby, Eaton), 51. Sýkora (Crosby, Ryan Whitney), 57. Letang (Malkin, Crosby), 59. Crosby (Malkin) - 3. Žerdev (Dubinsky, Voros), 54. M. Staal (Gomez, Näslund). Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Godard - Orr (obaja na 5 min), Voros na 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:34. Brankári: Fleury - Lundqvist. Diváci: 16 965.

Calgary - Buffalo 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Góly: 4. Cammalleri, 25. Phaneuf (Conroy), 48. Bertuzzi (Aucoin), 52. Cammalleri (Iginla, Kiprusoff), 54. Cammalleri (Iginla, Conroy) - 32. Stafford (Connolly), 40. Connolly (Vanek, Lydman). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 43:27. Brankári: Kiprusoff - Miller. Diváci: 19 289.

Anaheim - Chicago 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Góly: 13. Ryan (Pronger, S. Niedermayer), 39. Moen (Miller, S. Niedermayer) - 3. Burish (B. Campbell, Fraser), 17. Kane (Havlát, Bolland), 24. Toews (Keith, Sharp). Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Parros - Walker (obaja na 5 min), presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 38:27. Brankári: Hiller - Chabibulin. Diváci: 17 193.

Vancouver - Nashville 3:5 (0:1, 3:2, 0:2)
Góly: 22. Burrows, 26. Salo (Bieksa, H. Sedin), 27. R. Johnson - 19. Ward (Tootoo, Fiddler), 37. Erat (Jones, Hamhuis), 40. Arnott (Suter), 43. Dumont (Hamhuis, Erat), 60. Legwand (Bonk, Suter). Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:38. Brankári: Luongo - Rinne. Diváci: 18 630.