11. decembra 2014

Famózny gól Samuela Nasriho zabezpečil postup Manchester city

Futbalista Manchesteru City Samir Nasri sa teší po strelení gólu v zápase E - skupiny Ligy majstrov AS Rím - Manchester City v Ríme 10. decembra 2014. Futbalisti Manchesteru City vyhrali na pôde AS Rím 2:0. Foto: TASR
Rím 11. decembra (TASR) - Aj bez kľúčových hráčov dokázal anglický futbalový majster Manchester City s nožom na krku postúpiť do osemfinále Ligy majstrov 2014/2015. V stredu vyhral na horúcej pôde AS Rím 2:0 a v priamom súboji o postup poslal "vlkov" len do Európskej ligy UEFA. Suverénny víťaz E-skupiny Bayern Mníchov doma zdolal CSKA Moskva 3:0, z druhého miesta medzi elitnú európsku šestnástku idú "Citizens".

Čílsky tréner anglického tímu Manuel Pellegrini musel zostavu urobiť bez zranených Sergia Agüera a Vincenta Kompanyho, resp. suspendovaného Yayu Toureho. "Mal som veľkú vieru, že sa nám toto môže podariť. Už pred zápasom som tvrdil, že nechcem rozprávať o chýbajúcich hráčoch. Museli sme sa jednoducho zaobísť bez Kompanyho, bez Toureho, bez Agüera aj bez Silvu. Pre tím to bolo zložitejšie, ale zaslúži si veľké uznanie.

Kľúčom bola viera v naše sily. V Manchestri sme proti AS hrali najhoršie v sezóne a remizovali sme. Boli sme si istí, že ak budeme hrať tak ako v posledných zápasoch, musíme v Ríme vyhrať,
" povedal pre akreditované médiá Pellegrini. Hostí viacerými výbornými zákrokmi podržal brankár Joe Hart. "Ľudia nás bez našich kľúčových hráčov odpisovali. Sme ale silný tím, vieme sa zomknúť. Verili sme, že to dokážeme. Nie je náhoda, že sme vyhrali Premier League dvakrát za posledné tri roky. Naši hráči majú veľký charakter," uviedol Hart.

Po bezgólovom polčase.

Po bezgólovom polčase dostal Angličanov do vedenia po hodine hry Samir Nasri, postupové dielo dokonal argentínsky obranca Pablo Zabaleta. Nasri exportnou strelou spoza šestnástky dostal loptu do siete aj s prispením pravej žrde, Zabaleta trafil v 86. minúte presne po zemi k ľavej žrdi. "Dôležité bolo vyhrať, lebo sme naplnili predsezónny cieľ postúpiť v LM zo skupiny do osemfinále. Urobili sme si to ale veľmi ťažkým a toto je niečo ako menší zázrak, ak vezmeme do úvahy, že po štyroch zápasoch sme mali dva body.

V polčase nám v šatni tréner povedal, aby sme zostali pokojní, že sa nám to podarí. Poviem úprimne, na bránu takto nestrieľam často. Chcel som prihrať Milnerovi, potom som ale dostal priestor, vystrelil a našťastie to tam padlo,"
cituje uefa.com autora víťazného gólu.

V tábore domácich zavládlo sklamanie."Boli to chýbajúce skúsenosti, čo nás dnes stáli postup. V prvých 15 minútach sme mali veľké šance, ale nepremenili sme ich. City bolo oveľa efektívnejšie. Toto bola najťažšia skupina, bolo veľmi ťažké postúpiť. Manchester nezačal súťaž dobre, ale postupne sa veľmi zlepšoval. Ukázal, ako je silný, aj bez viacerých kľúčových hráčov," vyjadril sa kormidelník talianskeho mužstva Rudi Garcia.