04. júla 2011

Farrar zvíťazil v 3. etape TdF, Husvold stále na čele

Američan Tyler Farrar z tímu Garmin-Cervelo dosiahol premiérové individuálne víťazstvo na cyklistických pretekoch Tour de France, keď vyhral ...

bez nazvu Američan Tyler Farrar z tímu Garmin-CerveloFoto: SITA/AP REDON 4. júla (WEBNOVINY) - Američan Tyler Farrar z tímu Garmin-Cervelo dosiahol premiérové individuálne víťazstvo na cyklistických pretekoch Tour de France, keď vyhral pondelkovú 3. etapu 98. ročníka podujatia z Olonne sur Mer do Redonu (198 km). Lídrom priebežného hodnotenia ostal aj naďalej úradujúci majster sveta a Farrarov tímový kolega Thor Hushovd z Nórska. Na 2. mieste finišoval Francúz Romain Feillu, tretí skončil Španiel Jose Joaquin Rojas, ktorý je zároveň držiteľom zeleného dresu najaktívnejšieho jazdca.

Pondelková etapa bola určená predovšetkým pre šprintérov, keďže viedla po rovine. Obraz bol preto tradičný, hneď po štarte unikla pätica Maxime Bouet (Fr.), Mickael Delage (Fr.), Jose Ivan Gutierrez (Šp.), Ruben Perez Moreno (Šp.) a Niki Terpstra (Hol.). Na 74. km bol ich náskok vyše 8 minút, v horúcom počasí však začal pelotón pracovať a stratu znižovať. Definitívne sa únik skončil až 10 km pred cieľom, keď sa v popredí hlavnej skupiny začali formovať šprintérske tímy. Rozhodovala koncovka a predovšetkým posledná zákruta, v ktorej padli niektorí jazdci a rozdelili pelotón. Vpredu ostali predovšetkým cyklisti tímu Garmin a Thor Hushovd pripravil záver pre Tylera Farrara. "Je neuveriteľné, že vám v šprinte pomáha majster sveta. Toto víťazstvo pre mňa znamená veľmi veľa. Premiéra je vždy najťažšia, verím, že prídu ďalšie úspechy. Dnešné prvenstvo je o to sladšie, že som ho dosiahol v deň, keď je v USA štátny sviatok," povedal v prvej reakcii Farrar, ktorý s tímom Garmin-Cervelo vyhral už nedeľňajšiu tímovú časovku.

F1: Hispania Racing F1 v rukách nového majiteľa