Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. novembra 2009

FBI skúma privatizáciu České spořitelnyAmerický Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) otvoril prípad, v ktorom skúma okolnosti privatizácie České spořitelny pred deviatimi rokmi. Údajným korumpovaním vysokých predstaviteľov štátu sa ...Zdieľať
PRAHA 24. novembra (WEBNOVINY) - Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) otvoril prípad, v ktorom skúma okolnosti privatizácie České spořitelny pred deviatimi rokmi. Údajným korumpovaním vysokých predstaviteľov štátu sa vyšetrovatelia zaoberajú z podnetu niekoľkých bývalých predstaviteľov Erste Bank, teda súčasného majiteľa České spořitelny. Informoval o tom v utorok spravodajský server iDnes.cz. Bývalí zamestnanci Erste Bank Hans Leitner a Hans Peter Andahazy tvrdia, že Erste Bank si pomocou úplatkov zabezpečovala akvizície v strednej a východnej Európe. Úplatky mala banka rozdávať v Česku, na Slovensku a v Rumunsku.


Erste Group pôsobí na Slovensku pôsobí prostredníctvom Slovenskej sporiteľne (SLSP), ktorá je najväčšou slovenskou bankou a do skupiny Erste za začlenila v roku 2001.

SITA, ČIA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po výbuchoch v Uľjanovsku odvolali zodpovedných
<< predchádzajúci článok
Paška verí, že koalícia bude naďalej fungovať

FBI skúma privatizáciu České spořitelny - diskusné fórum čitateľov

To je ale drzosť24.11. 22:46:28