23. marca 2008

FC Chelsea na domácej pôde víťazne proti klubu Arsenal Londýn

Nedeľňajší druhý šláger 31. kola anglickej futbalovej Premier League na londýnskom štadióne Stamford Bridge medzi FC Chelsea a Arsenalom Londýn sa skončil víťazstvom domáceho tímu 2:1 (0:0). Poradie ...

LODNÝN 23. marca (WEBNOVINY) - Nedeľňajší druhý šláger 31. kola anglickej futbalovej Premier League na londýnskom štadióne Stamford Bridge medzi FC Chelsea a Arsenalom Londýn sa skončil víťazstvom domáceho tímu 2:1 (0:0). Poradie na druhom a treťom mieste si tak sedem kôl pred koncom najvyššej dlhodobej súťaže v Anglicku obaja súperi vymenili. Druhá Chelsea stráca na vedúci Manchester United v boji o titul päť bodov, tretí Arsenal má aktuálne šesťbodové manko. Zverenci Arsena Wengera nedokázali nezvíťaziť až v ôsmom tohtosezónnnom londýnskom derby, keď v doterajších siedmich vždy bodovali naplno. Skóre duelu otvoril po hodine hry hosťujúci Bacary Sagna, ktorý hlavou strelil svoj prvý gól v drese "The Gunners". Trénera Avrama Granta upokojil vyrovnávajúcim presným zásahom v 73. min kanonier z Pobrežia Slonoviny Didier Drogba a ten istý hráč o osem minút neskôr stanovil konečné skóre na 2:1. Proti svojmu bývalému klubu nastúpil na posledných dvadsať minút v domácom drese útočník Nicolas Anelka. V úvodnom nedeľňajšom zápase si Manchester United bez väčších problémoch poradil s FC Liverpool (3:0). "Červení diabli" zvíťazili na vypredanom Old Trafforde po góloch Wesa Browna, Cristiana Ronalda a Luisa Naniho. Celých deväťdesiat minút duelu proti Manchestru absolvoval slovenský reprezentačný obranca Martin Škrtel. Po prehre hráči Liverpoolu stratili reálnu šancu na zisk anglického titulu, o ktorý tak v zostávajúcich siedmich kolách zabojuje trio Manchester United, Arsenal Londýn a FC Chelsea. Výsledok nedeľňajšieho duelu 31. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže - Premier League: FC Chelsea - Arsenal Londýn 2:1 (0:0) Góly: 73. a 81. D. Drogba - 59. Sagna, 41 824 divákov SITA