07. novembra 2013

Federer zdolal Gasqueta a zachoval si šancu na semifinále

Švajčiarsky tenista Roger Federer zvíťazil vo štvrtkovom zápase B-skupiny Turnaja majstrov v londýnskej 02 aréne nad Francúzom Richardom Gasquetom v dvoch setoch 6:4 a 6:3 a udržal ...

Roger Federer Foto: TASR/AP
Londýn 7. novembra (TASR) - Švajčiarsky tenista Roger Federer zvíťazil vo štvrtkovom zápase B-skupiny Turnaja majstrov v londýnskej 02 aréne nad Francúzom Richardom Gasquetom v dvoch setoch 6:4 a 6:3 a udržal si nádej na postup do semifinále.

Tridsaťdvaročný bývalý líder svetového rebríčka v úvodnom zápase podľahol Srbovi Novakovi Djokovičovi a ak chce postúpiť do vyraďovacej fázy, musí v sobotňajšom stretnutí zdolať argentínskeho súpera Juana Martina Del Potra.

Šesťnásobný víťaz turnaja síce prehral prvých šesť loptičiek, no svojho súpera nenechal odskočiť. Hra bola vyrovnaná až do stavu 4:4 v prvom sete, keď sedemnásťnásobný grandslamový šampión následne zlomil súperove podanie a víťazstvo v prvom sete potvrdil čistou hrou. V druhom viedol 4:2 i 5:3. Gasquet ešte v deviatej hre odolával, no Federer nakoniec zavŕšil svoj triumf, keď premenil šiesty mečbal.

"Richard má neuveriteľný herný štýl a nebezpečné údery. Po prvom prehratom geme som sa cítil trochu pod tlakom, víťazstvo si však nesmierne cením. Dúfam, že to takto bude pokračovať aj v stretnutí proti Juanovi Martinovi," uviedol po zápase Federer.