24. januára 2014

Felix Neureuther vyhral slalom v Kitzbüheli

Felix Neureuther zvíťazil v piatkovom slalome Svetového pohára alpských lyžiarov v Kitzbüheli. Dvadsaťdeväťročný nemecký pretekár tak oslávil svoj ôsmy triumf v SP. ...

Kitzbühel 24. januára (TASR) - Felix Neureuther zvíťazil v piatkovom slalome Svetového pohára alpských lyžiarov v Kitzbüheli. Dvadsaťdeväťročný nemecký pretekár tak oslávil svoj ôsmy triumf v SP. Druhý skončil so stratou 0,57 s Henrik Kristoffersen z Nórska a tretiu priečku obsadil Patrick Thaler z Talianska (+0,82 s). Slovák Adam Žampa nepostúpil do 2. kola.

Rakúšan Marcel Hirscher, ktorý viedol po 1. kole s 0,38 s náskokom na Neureuthera, pokazil druhú jazdu a do cieľa prišiel až na 23. mieste.

Pre Neureuthera to bolo už tretie víťazstvo v prebiehajúcej sezóne a druhé v kariére v slalome v Kitzbüheli. "Boli to jedny z najťažších pretekov, aké som kedy išiel. Snažil som sa prísť bezpečne do cieľa a to sa mi podarilo. Marcel mal smolu, že takto vypadol, bol by veľmi rýchly. Ale chyby sa stávajú," uviedol víťaz pre agentúru dpa.

Nitra zdolala Trenčín 4:2, Poprad deklasoval Skalicu 6:0