Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. februára 2011

Ficova vila nikoho nelákaMinisterstvo zahraničných vecí ukončilo verejnú obchodnú súťaž na prenájom takzvanej ...Zdieľať
bez nazvu Ministerstvo zahraničných vecí má problém s financovaním tzv. Ficovej vily. Foto: SITA/Tomáš BenedikovičBRATISLAVA 11. februára (WEBNOVINY) - Ministerstvo zahraničných vecí ukončilo verejnú obchodnú súťaž na prenájom takzvanej Ficovej vily na Mudroňovej ulici v Bratislave.


"Verejnú súťaž sme ukončili s tým, že v stanovenom termíne nám nikto nedoručil svoju ponuku," povedal pre agentúru SITA hovorca rezortu diplomacie Ľuboš Schwarzbacher. Vila za 5,5 milióna eur prípadne mesačný prenájom 15-tisíc eur tak zostáva majetkom Správy služieb diplomatickému zboru. Tieto sumy nie je ochotný zaplatiť nikto. "Záujem mimo verejnej súťaže prejavili viaceré zastupiteľské úrady, avšak za nižšiu cenu. So záujemcami naďalej rokujeme," dodal pre SITA Schwarzbacher.

Vilu na Mudroňovej ulici zrekonštruovali za Ficovej vlády za štyri milióny eur. Práce na rekonštrukcii sa začali v septembri 2008, vilu skolaudovali 28. septembra 2010. Cena pôvodnej budovy bola približne 670-tisíc eur a cena pozemku 480-tisíc eur. Zazmluvnené náklady na rekonštrukciu vily sú 4,13 milióna eur. Zo zmlúv z leta vyplýva, že vilu zariadili nábytkom za 340-tisíc eur. Oprava mala pôvodne stáť dva milióny eur, no predražila ju výstavba bazéna za 1,4 milióna eur. V rezidencii je reprezentačná a obytná časť, ale aj relaxačné centrum, kde nechýba sauna či jacuzzi.

Mesačné náklady na údržbu vily predstavujú približne 15-tisíc eur, z toho asi 12,5-tisíca tvoria mesačné odpisy, poistenie a daň z nehnuteľnosti. "Ďalšiu časť nákladov tvoria odborné prehliadky a skúšky technických zariadení, spotreba plynu, elektrickej energie, vody a starostlivosť o záhradu vo výške asi 2 500 eur," vysvetlil Schwarzbacher.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
AGRO: V šiestom kole Slovensko predalo 5667 ton jačmeňa
<< predchádzajúci článok
Mesto, ktoré si treba vychutnať všetkými zmyslami

Ficova vila nikoho neláka - diskusné fórum čitateľov