Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

31. mája 2013

FIFA má vo výkonnom výbore historicky prvú ženuLydia Nsekerová sa v piatok stala historicky prvou ženou, ktorú zvolili do výkonného výboru Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) na plné volebné obdobie, čo predstavuje štyri roky pôsobenia na ...Zdieľať
tango 12 PORT LOUIS 31. mája (WEBNOVINY) - Lydia Nsekerová sa v piatok stala historicky prvou ženou, ktorú zvolili do výkonného výboru Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) na plné volebné obdobie, čo predstavuje štyri roky pôsobenia na tejto pozícii.


Spolu s Moyou Doddovou a Soniou Bienovou-Aimeovou, ktorých funkčné obdobie bude trvať iba rok, ich vymenovali na piatkovom kongrese FIFA na ostrove Maurícius.

Prezidentka futbalovej federácie Burundi Nsekerová už v tejto pozícii pôsobila jeden rok, keď ju zvolili na vlaňajšom kongrese v Budapešti. "Minule sme do funkcie menovali ženu na jeden rok a teraz je oficiálnou členkou výkonného výboru, spolu s ďalšími dvoma ženami zvolených na jeden rok. Trvalo to 109 rokov, kým sa to podarilo," povedal prezident FIFA Sepp Blatter.

Strešný orgán svetového futbalu zmenil aj pravidlá o rozhodovaní v získaní organizačných práv na majstrovstvá sveta. Doteraz spomedzi kandidátov vyberali členovia exekutívy, no "po novom" sa do hlasovania zapojí všetkých 209 krajín.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Roger Federer sa nebráni exhibícii pred 60-tisíc divákmi
<< predchádzajúci článok
Daniela Hantuchová si zahrá druhé kolo miešanej štvorhry

FIFA má vo výkonnom výbore historicky prvú ženu - diskusné fórum čitateľov