Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. októbra 2010

Figeľ sa vzdá bytu v Starom MestePredseda KDH a minister dopravy Ján Figeľ sa vzdá bytu, ktorý mu v minulosti pridelili v Starom Meste a neskôr si ho odkúpil. „Chcem, aby tento byt slúžil ...Zdieľať
figel Ilustračné foto SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 6. októbra (WEBNOVINY) - Predseda KDH a minister dopravy Ján Figeľ sa vzdá bytu, ktorý mu v minulosti pridelili v Starom Meste a neskôr si ho odkúpil. „Chcem, aby tento byt slúžil dobročinnému cieľu, nebudem jeho dlhodobým vlastníkom,“ vyhlásil Figeľ po dnešnom rokovaní vlády. Dodal, že v príhodnom čase svoje rozhodnutie spresní. „Nosím v sebe vnútorné presvedčenie, že na konci života nám zostáva iba to, čo sme rozdali," zdôvodnil svoje rozhodnutie Figeľ. Štvorizbový byt mu prenajali v roku 2001, napokon si ho o dva roky odkúpil za 54-tisíc Sk. Byt dostal za starostovania straníckeho kolegu Andreja Ďurkovského, ale tvrdí, že mu k získaniu nehnuteľnosti nepomohli žiadne kontakty ani známosti. „Nie žiadne špeciálne kontakty, mnoho ľudí v tých rokoch dostávalo byty,“ povedal Figeľ.

Nadobudnutie bytu obhajoval tým, že sa v roku 1995 prisťahoval do Bratislavy a chcel stabilizovať rodinu, vtedy už mal tri deti, neskôr pribudlo štvrté. V nasledujúcom roku požiadali o byt. „Štyri roky sme čakali na byt, medzi tým sme bývali na troch adresách v podnájme," konštatoval Figeľ. Nadobudnutie bytu považuje za legitímne. „Za rozhodnutie, ktoré pre šesťčlennú rodinu vytváralo podmienky pre stabilitu a mne pre službu aj pre Slovensko hlavne v európskom integračnom procese,“ povedal. Podľa neho bola jeho odpoveďou na túto situáciu jeho služba krajine. Za byt zaplatil zákonom stanovenú sumu, ako všetci ostatní – podľa Figeľa boli takých ľudí stovky, tisíce.Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) očakáva, že Figeľ zo svojho postupu pri získavaní bytu vyvodí isté konzekvencie, pretože je dnes vo funkcii verejného činiteľa. „Istý nános podozrenia, že by tam mohol byť konflikt záujmov, alebo nejaká pomoc, by bol okovou na nohe pri jeho ďalších krokoch v politike," konštatovala premiérka. Figeľovo rozhodnutie, ako plánuje s bytom naložiť, považuje za správne.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Galko vybojoval peniaze na povodňovú techniku
<< predchádzajúci článok
Smer-SD nepodporí ústavný zákon na zúženie imunity