Finále extraligy - Poprad - Žilina 2:3

Góly: 10. Škovira (Kroták, Pavličko), 42. Juraj Faith - 2. ...

Hokej - T-com Extraliga - finále - 2. zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

HK Tatravagónka ŠKP Poprad - MsHK Žilina 2:3 (1:1, 0:2, 1:0) - stav série: 1:1

Góly: 10. Škovira (Kroták, Pavličko), 42. Juraj Faith - 2. Verčík (Opatovský), 27. Hreus (Škorvánek, V. Král), 27. Jabrocký (Opatovský, Kontšek).

Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Lauff, Jonák - Halecký, Mášik, 5500 divákov

Poprad: Kožuch - Michal Segľa, Javín, Kumstát, Fabian, M. Turan, Bambúch, Vorobel - Škovira, Kroták, Pavličko - Jasovský, Halaj, Kubenko - J. Kopecký, Juraj Faith, Tomášek - Martin Segľa, Smolka, Piatak

Žilina: Lipovský - I. Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek, Dlouhý, Senko, Sekáč - Krajčí, S. Gron, Kontšek - Opatovský, Jabrocký, Verčík - Špilár, Hreus, V. Král - Oravec, R. Rehák, Kokavec.

Druhý finálový súboj začali Žilinčania ešte lepšie ako prvý, keď dosiahli gól už v 2. minúte po presnej strele Verčíka. Domácich akoby rýchly gól zaskočil a nevedeli si aj vďaka pozornej obrane hostí vypracovať súvislejšiu hernú akciu. Ani jeden zo súperov nechcel príliš otvoriť hru a hralo sa veľmi opatrne. Po dlhšej dobe sa v 9. minúte zastreľoval Kopecký s Faithom, zatiaľčo o pár sekúnd nato Škovira trafil už do čierneho. Kroták vyhral buly a Škovira strelou z prvej vyrovnal na 1:1. Po góle domáci ožili a pritlačili hostí. Vlci však mohli opäť rýchlo viesť, keď sa v 12. minúte ocitol v obrovskej šanci Špilár, ale Kožuch jeho strelu kryl a zázračne si poradil aj s dorážkou Krála. Tlak domácich aj vďaka presilovkám postupne narastal, ale bol jalový a chýbal mu moment prekvapenia. V závere tretiny sa dostali k slovu aj hostia, ale Jabrocký, Krajči a ani Droppa na Kožucha nevyzreli.

Druhá tretina začala náporom domácich, ale Žilinčania s vypätím všetkých síl stále odolávali. Paradoxne však opäť udrelo na druhej strane, keď si na trestnú lavicu išiel sadnúť domáci Bambúch. V presilovke predviedli peknú kombinačnú akciu Král, Škorvánek a Hreus, ktorý na konci strieľal puk do poloprázdnej bránky.

Prešlo len pár sekúnd a hostia boli úspešní aj do tretice. Kusovský posunul do brejku Jabrockého, ktorý nedal Kožuchovi žiadnu šancu. Otrasený Poprad sa nevedel spamätať zo šoku, čo sa hostia snažili využiť na zvýšenie svojho náskoku. V 30. minúte sa ocitol v stopercentnej šanci opäť Jabrocký, ale sám pred Kožuchom tentokrát neuspel. Obrana vlkov bola veľmi kompaktná a Popradčanov príliš nepúšťala do vyložených šancí.

Brankár Lipovský chytal veľmi spoľahlivo a svojimi zákrokmi častokrát privádzal domácich hráčov do zúfalstva.

Popradčania však napriek nepriaznivému vývoju nezložili zbrane a vytrvalo sa snažili o zvrat. Pomohol im rýchly gól Juraja Faitha v úvode tretej tretiny, ktorým si posilnili svoje podlomené sebavedomie. Faith ho dosiahol podobným štýlom ako deň predtým, keď prekonal Lipovského strelou zápästím pod hornú žŕdku z väčšej vzdialenosti. Popradčania sa urputne snažili o vyrovnanie a zatlačili hostí do defenzívy. Lipovský však výrazne podržal svoje mužstvo, keď fantastickými zákrokmi zneškodnil niekoľko tutoviek kamzíkov. Celá tretia tretina sa niesla v znamení tlaku domáceho tímu, ktorý márne dobíjal bránku hostí. Dve minúty pred koncom kamzíci odvolali brankára, ale ani to im nepomohlo k vytúženému vyrovnaniu. Záver stretnutia poznačila veľká nervozita, najskôr si to v pästnom súboji rozdali Kroták s Králom, potom Gurčík napadol Grona a na ľade sa rozpútalo niekoľko bitiek. Žilinčania v druhom zápase získali dôležité víťazstvo a vyrovnali stav série na 1:1.