22. septembra 2020

Finále NHL (2. zápas): Tampa Bay tesne zdolala Dallas a séria je vyrovnaná (video+foto)

Hokejisti Tampy Bay Lightning v druhom zápase finále NHL o Stanleyho pohár zdolali Dallas Stars 3:2 a vyrovnali stav série hranej na štyri víťazstvá na 1:1.

NHL

O výsledku rozhodla už prvá tretina, v ktorej „blesky“ v priebehu troch minút aj 53 sekúnd skórovali trikrát – Brayden Point a Ondřej Palát sa presadili v presilovke a v 16. minúte brankára Antona Chudobina prekonal aj obranca Kevin Shattenkirk. Na oboch góloch Dallasu sa podieľali John Klingberg a Alexander Radulov – v 35. minúte v početnej výhode na 1:3 znížil Joe Pavelski a konečnú podobu výsledku dal v 46. minúte Mattias Janmark.

Slovenskí obrancovia nebodovali – Erik Černák (Tampa Bay Lightning) odohral 19:53 min. a do štatistík si pripísal jeden bodyček, Andrej Sekera (Dallas Stars) na ľade strávil 12:50 min. a rozdal dva „hity“.

Finálová séria NHL o Stanleyho pohár

• hrá sa na štyri víťazstvá

1. zápas: Tampa Bay Lightning – DALLAS STARS 1:4 (1:1, 0:2, 0:1) / fotografie
2. zápas: TAMPA BAY LIGHTNING – Dallas Stars 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
3. zápas: Dallas Stars – Tampa Bay Lightning (24. september, 2:00)
4. zápas: Dallas Stars – Tampa Bay Lightning (26. september, 2:00)
príp. 5. zápas: Tampa Bay Lightning – Dallas Stars (27. september, 2:00)
príp. 6. zápas: Dallas Stars – Tampa Bay Lightning (29. september, 2:00)
príp. 7. zápas: Tampa Bay Lightning – Dallas Stars (31. september, 2:00)

Finále NHL – 2. zápas

• Edmonton (Rogers Place)

Tampa Bay Lightning – Dallas Stars 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

• stav série 1:1

11:23 – 1:0 B. Point (N. Kučerov, V. Hedman) – presilová hra
14:22 – 2:0 O. Palát (N. Kučerov, V. Hedman) – presilová hra
15:16 – 3:0 K. Shattenkirk (B. Coleman, A. Cirelli)
34:43 – 3:1 J. Pavelski (J. Klingberg, A. Radulov) – presilová hra
45:27 – 3:2 M. Janmark (J. Klingberg, A. Radulov)

strely na bránu: 31:29, vylúčenia: 7:6 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

Tampa Bay: Vasilevskij – Shattenkirk, Hedman, Černák, Sergačov, Rutta, McDonagh – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn – Coleman, Gourde, Goodrow – Paquette, Maroon, Verhaeghe
Dallas: Chudobin – J. Klingberg, Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley – Radulov, Seguin, Ja. Benn – Gurianov, Pavelski, Janmark – Perry, Hintz, Kiviranta – Comeau, Dickinson, Cogliano