18. marca 2011

FK Senica si v predohrávke kola poradila so Spartakom Trnava

Futbal - Corgoň liga 2010/2011 - predohrávka 23. ...

bez nazvu Zľava: Koro Issa Kone a Ondrej Smetana v súboji o loptu v zápase 23. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FK Senica - FC Spartak TrnavaFoto: SITA/Eduard Jurovatý SENICA 18. marca (WEBNOVINY) - Futbal - Corgoň liga 2010/2011 - predohrávka 23. kola:

FK Senica - FC Spartak Trnava 4:0 (0:0)
Góly: 67. O. Smetana (z pok. kopu), 74. Strnad, 81. Lukšík, 89. Hošek, ŽK: 39. Lukšík, 54. Komárek - 50. Koro Kone, 66. Kaprálik, 90. M. Kaščák, rozhodovali: Valášek - Mókoš, Poláček, 3629 divákov

Senica: Bolek - Gorosito, Komárek, J. Gajdošík, Lukšík - Strnad - Jaroslav Diviš (89. V. Gajdoš), T. Kóňa, Piroska, M. Ďurica (85. M. Poliaček) - O. Smetana (87. Hošek)

Trnava: Raška - Kaprálik, Diallo, P. Gross, Coimbra - M. Kaščák - P. Čarnota (82. M. Guldan), R. Procházka (76. Machovec), Tomaček - Bernáth (71. Bicák), Koro Kone.

Napriek trojdňovému intenzívnemu dažďu mali obe mužstvá pripravený kvalitný terén. V šlágri kola vládla výborná atmosféra, o ktorú sa starali obidva fanúšikovské tábory. V poli bola hra vyrovnaná z minimálnym streleckým zakončením. Ako prvý trafil do priestoru bránky v 8. min hosťujúci Procházka, jeho tvrdú strelu brankár Bolek vyrazil. Na druhej strane predviedli domáci peknú akciu, Piroska ju však zakončil slabou strelou. V 17. min opäť pálil aktívny Piroska, lopta letela tesne vedľa ľavej "šibenice". V druhej polovici prvého polčasu boli Záhoráci aktívnejší a vypracovali si aj gólové šance. V 33. min krásne prenikol Piroska, keď dal "jasličky" Kaprálikovi, jeho strelu z uhla Raška vyrazil a následná dorážka Lukšíka išla mimo. V poslednej päťminútovke visel gól na vlásku, keď Seničania mali dve stopercentné šance. V 41. min po centri Diviša bol sám zoči-voči Raškovi Kóňa, lopta mu však skĺzla z kopačky a išla mimo bránky. O dve minúty neskôr po priamom kope Ďuricu bol v ďalšej tutovke Strnad, keď bol opäť sám pred trnavským gólmanom, ale jeho zakončenie bolo slabé.

V druhom polčase boli Seničania jednoznačne lepším mužstvom a ukázali, že ich postavenie v tabuľke nie je náhodné. Už v 48. min delovkou z priameho kopu z 19 m napriahol Piroska, hosťujúci gólman končekmi prstov loptu vyrazil do brvna. Aktívny Piroska sa často pokúšal o streľbu, v 61. min jeho prízemný pokus letel tesne vedľa. V 67. min vybojoval Kóňa loptu, následne ho fauloval v pokutovom území Kaprálik a z bieleho bodu otvoril skóre najlepší kanonier Corgoň ligy Smetana. Dôležitý moment prišiel dve minúty po vedúcom góle Záhorákov. Tomaček sa pekne uvoľnil v pokutovom území, no jeho strelu vyrazil brankár Bolek. V 71. min Smetana nedočiahol na center Pirosku, no o tri minúty sa v pokutovom území najlepšie zorientoval Strnad a loptu z voleja poslal za chrbát brankára Rašku. V 80. min to ešte raz skúšal Tomaček, ale opäť stroskotal na výborom Bolekovi. V záverečnej desaťminútovke Seničania ešte prikrášlili svoj náskok. V 81. min potiahol loptu Filip Lukšík, napriahol ľavačkou z 25 m a brankár Raška nemal nárok na jeho strelu do pravej "šibenice". V 87. min vystriedal Smetanu Hošek a iba dve minúty mu stačili na to, aby sa strelecky presadil. Po rohu Poliačeka osamotený mladý útočník hlavou vsietil svoj druhý corgoňligový gól a upravil na konečných 4:0.

Hlasy:
Stanislav Griga (tréner Senice): "Som spokojný z výsledkom aj herným prejavom. V prvom polčase sme nevyužili dve veľké príležitosti. Počas prestávky som v kabíne cítil obrovské odhodlanie a hráči to potvrdili aj na ihrisku. Pomohol nám aj druhopolčasový vietor. Hráčom futbal chutil, čo ma teší."

Dušan Radolský (tréner Trnavy): "Gratulujem súperovi. Forma, akou Senica začala jar, sa prejavila aj dnes. Podľa mňa sa zápas začal lámať v 35. min, keď Piroskovu šancu Raška chytil, ale od tohto momentu začala byť Senica aktívnejšia. Podarilo sa nám síce ustrážiť Diviša, ale súper mal navrch v strede poľa."