Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. decembra 2006

FNM žiada vlastných ľudí v orgánoch SPPFond národného majetku SR (FNM) na rokovaní Prezídia FNM neschválil udelenie plnej moci na hlasovanie na mimoriadnom valnom zhromaždení spoločností SPP, a.s., SPP-preprava, a.s. a SPP-distribúcia, ...Zdieľať

BRATISLAVA 20. decembra (WEBNOVINY) - Fond národného majetku SR (FNM) na rokovaní Prezídia FNM neschválil udelenie plnej moci na hlasovanie na mimoriadnom valnom zhromaždení spoločností SPP, a.s., SPP-preprava, a.s. a SPP-distribúcia, a.s. "Dôvodom k tomuto rozhodnutiu bol fakt, že v návrhoch ministerstva hospodárstva na obsadenie orgánov týchto spoločností neboli zahrnutí zástupcovia fondu, hoci táto skutočnosť je obsiahnutá v zmluve o prevode akcionárskych práv FNM SR ako akcionára na Ministerstvo hospodárstva SR ako vykonávateľa akcionárskych práv," informovala hovorkyňa FNM Tatjana Lesajová. Reagovala tak na kritiku ĽS-HZDS, podľa ktorého strany Smer-Sociálna demokracia (Smer-SD) a Slovenská národná strana (SNS) v stredu zablokovali v prezídiu Fondu národného majetku výmenu vo vedení spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s.

FNM podľa Lesajovej trvá na obsadení týchto postov aj svojimi zástupcami preto, lebo si je vedomý zodpovednosti, ktorá mu plynie z vlastníctva akcií. "Fond národného majetku v spoločnostiach strategického záujmu v súlade s uznesením vlády chce upevňovať a posilňovať pozície slovenskej strany a presadzovať záujmy štátu. Takéto konanie mu je umožnené jedine prostredníctvom priamej kontroly v uvedených spoločnostiach cez zástupcov, ktorí sa zodpovedajú priamo orgánom FNM SR," konštatovala hovorkyňa FNM. Ako pokračovala, okamžite po ukončení rokovaní s Ministerstvom hospodárstva SR bude Prezídium FNM SR opätovne rokovať o udelení plnej moci na mimoriadne valné zhromaždenie.

"Vláda strany Smer-SD sa bude naďalej opierať o zástupcov KDH, SMK a SDKÚ. ĽS-HZDS vyslovuje poľutovanie nad týmto vývojom," uviedla hovorkyňa ĽS-HZDS Magdaléna Fajtová. Podľa medializovaných informácií chcela strana ĽS-HZDS nominovať do vedenia plynárenskej spoločnosti ľudí blízkych podnikateľovi Slavomírovi Hatinovi, ktorý za vlády Vladimíra Mečiara získal Slovnaft. Podľa denníka Pravda chcelo hnutie do najvyšších funkcií SPP nominovať Jána Kaveca a Miroslava Gaža, ktorí pôsobia v Hatinovej firme Slovintegra. Hovorkyňa vlády Silvia Glendová nechcela na vyjadrenia ĽS-HZDS reagovať.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do zákona o štátnom jazyku chce vláda vrátiť sankcie
<< predchádzajúci článok
Minister Kaliňák odvolal všetkých krajských riaditeľov PZ