Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

21. decembra 2006

Mečiar vraj rozbil koalíciu so Smerom-SD v TrenčínePredseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar mal iniciovať rozpad koalície Smer-SD, ĽS-HZDS v mestskom zastupiteľstve v Trenčíne. Na dnešnom ustanovujúcom zastupiteľstve to uviedol krajský podpredseda a ...Zdieľať

TRENČÍN 21. december (WEBNOVINY) – Predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar mal iniciovať rozpad koalície Smer-SD, ĽS-HZDS v mestskom zastupiteľstve v Trenčíne. Na dnešnom ustanovujúcom zastupiteľstve to uviedol krajský podpredseda a poslanec za Smer-SD Ladislav Pavlík. Koaličnú zmluvu, ktorú podpísali mestské organizácie spomínaných strán, v stredu večer ĽS-HZDS zrušilo. „Včera bolo stretnutie na úrovni HZDS s ich predsedom Mečiarom a tam došlo k tomu zvratu,“ uviedol Pavlík. Podľa jeho slov boli na stretnutí vyjednávaním poverení krajský a okresný predseda ĽS-HZDS – Milan Rehák a Pavol Krištof. Tí vraj majú rokovať s SDKÚ-DS.

Rehák uviedol, že rokovania sú úplne na začiatku a ukončia sa asi až v budúcom roku. Podľa neho mestská organizácia ĽS-HZDS nemala štatút na podpísanie koaličnej zmluvy, takže zmluva bola neplatná a nebolo vlastne čo rušiť. Predseda mestskej organizácie Jozef Majerík sa odmietol k veci vyjadriť. Poslankyňa za ĽS-HZDS Janka Fabová hovorí, že podľa ich názoru je podpísaná zmluva platná. „Do volieb sme išli v koalícii so Smerom-SD a aby sme mohli plniť dôveru, ktorú nám dali naši voliči, je nutné v tejto koalícii pokračovať aj na pôde MsZ,“ povedala Fabová. ĽS-HZDS bude podľa Rehákových slov rokovania v Trenčíne viesť tak, aby bolo rozhodovacou súčasťou v mestskom zastupiteľstve.

Rokovania ĽS-HZDS a SDKÚ-DS pre agentúru SITA potvrdil aj krajský predseda SDKÚ-DS Juraj Liška. Podľa jeho slov už o takejto spolupráci rokovali pred voľbami a nedohodli sa, strana má však naďalej záujem o povolebnú spoluprácu s ĽS-HZDS.

V 25 člennom mestskom zastupiteľstve v Trenčíne získal Smer-SD sedem mandátov, ĽS-HZDS a SDKÚ-DS po päť, KDH má štyroch poslancov, traja sú nezávislí a jeden hlas v zastupiteľstve má SNS.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
AUA chce podpísať dohodu o vyrovnaní do konca roka 2006
<< predchádzajúci článok
Jediný problém pre pristátie raketoplánu predstavuje počasie