24hod.sk    Šport    MS 2010 v JAR

07. júla 2010

Forlán sklamaný, hral cez bolesť, no nestačilo to

Diego Forlán sa snažil čo najdlhšie bojovať s bolesťou a držať nad vodou Uruguaj ako správny kapitán v utorňajšom semifinálovom stretnutí futbalových MS ...

forlan Forlán

KAPSKÉ MESTO 7. júla (WEBNOVINY) - Diego Forlán sa snažil čo najdlhšie bojovať s bolesťou a držať nad vodou Uruguaj ako správny kapitán v utorňajšom semifinálovom stretnutí futbalových MS 2010 proti Holandsku. O to viac bolo potom pre neho sklamaním, keď musel opustiť trávnik predčasne a napokon už len z lavičky sledovať zúfalú snahu svojich spoluhráčov o vyrovnanie nepriaznivého stavu. Juhoameričanom sa to napokon nepodarilo, prehrali 2:3 a v sobotu na nich čaká "len" zápas o 3. miesto.

Po prvom polčase bol stav zaujímavého súboja na štadióne Green Point v Kapskom Meste nerozhodný 1:1 a o vyrovnávajúci gól Uruguaja sa v 41. min postaral práve Forlán hrajúci v JAR v skvelej forme. Bol to pre neho už štvrtý presný zásah na MS 2010. Po zmene strán však ani on nezabránil dvom gólom Holandska v rozpätí štyroch minút a napokon musel byť pre problémy so stehenným svalom predčasne vystriedaný.

"Boli sme tak blízko finále. Sme veľmi, veľmi sklamaní. Mali sme šance, ale nedokázali sme ich využiť," povedal 31-ročný útočník španielskeho Atlética Madrid. Forlán vyhlásil, že hoci bolesť v nohe pociťoval už pred zápasom s Holandskom, veľmi chcel nastúpiť. Pri neúčasti viacerých vykartovaných a zranených opôr sa práve jemu napokon ušla na rukáv kapitánska páska. "Od úvodu som to stehno cítil a s pribúdajúcimi minútami sa to ešte zhoršovalo," povedal na margo svojho zdravotného stavu Forlán, ktorý napriek zraneniu chce hrať aj v sobotňajšom zápase o bronz proti jednému z dvojice Nemecko - Španielsko. "Je to veľká škoda, pretože sme mali jedinečnú možnosť postúpiť do finále. Mali sme to vo svojich rukách, vytvorili sme si šance, ale nepremenili ich. Na rozdiel od Holandska," dodal smutný Diego Forlán.