Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

04. decembra 2019

Fourcade zvíťazil vo vytrvalostných pretekoch na 20 kmrancúzsky biatlonista Martin Fourcade na ceste k jeho víťazstvu vo vytrvalostných pretekoch mužov na 20 km 1. kola SP vo švédskom Östersunde 4. decembra 2019. FOTO TASR/APZdieľať
rancúzsky biatlonista Martin Fourcade na ceste k jeho víťazstvu vo vytrvalostných pretekoch mužov na 20 km 1. kola SP vo švédskom Östersunde 4. decembra 2019. FOTO TASR/AP Foto: TASR
Östersund 4. decembra (TASR) - Stredajšie vytrvalostné preteky Svetového pohára na 20 km vo švédskom Östersunde patrili francúzskym biatlonistom. Víťazom sa stal Martin Fourcade, ktorý zdolal Simona Desthieuxa o 12,7 sekundy. Tretí bol Fillon Maillet Quentin s mankom 1:50,8 minúty na prvého. O lepšie umiestnenie ho pripravila zlá streľba, keď mu pripísali až tri trestné minúty.


Na prvej streľbe viedol Nór Johannes Thingnes Bö, no Fourcade ťažil zo skvelej bežeckej časti, postupne sa dostal na čelo a vypracoval si pohodlný náskok. Napokon mu neuškodil ani jediný minutý terč na štvrtej položke. Naopak, suverén minulého ročníka Johannes Thingnes Bö spravil na strelnici až dve chyby a klasifikovali ho na 10. mieste.

Zo Slovákov skončil najlepšie Martin Otčenáš, ktorý s troma trestnými minútami obsadil 44. priečku so stratou 6:17,7 minúty na víťaza. Michal Šima netrafil dvakrát a bol 52. (+6:47,6), Šimon Bartko figuroval na 80. pozícii (+9:32,5) a Tomáš Hasilla skončil na 88. mieste (+10:39,2).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruža v basketbalovej Európe nerozkvitla ani proti Minsku
<< predchádzajúci článok
EURO 2020: V zápase play off Slovensko - Írsko bude k dispozícii VAR

Fourcade zvíťazil vo vytrvalostných pretekoch na 20 km - diskusné fórum čitateľov