Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. februára 2024

Francúzi si predvolali ruského veľvyslanca, žiadajú nezávislé vyšetrenie Navaľného smrtiFrancúzsko vyzvalo na „nezávislé“ vyšetrenie smrti väzneného vodcu ruskej opozície Alexeja Navaľného po tom, ako si Paríž predvolal veľvyslanca Moskvy vo ...Zdieľať
switzerland_russia_navalny_obit_75256 676x451 20.2.2024 (SITA.sk) - Francúzsko vyzvalo na „nezávislé“ vyšetrenie smrti väzneného vodcu ruskej opozície Alexeja Navaľného po tom, ako si Paríž predvolal veľvyslanca Moskvy vo Francúzsku. Referuje o tom britský web The Guardian.

Veľvyslanca si predvolalo aj Nemecko


Francúzsko považuje ruské úrady za plne zodpovedné za smrť Alexeja Navaľného,“ uviedlo vo vyhlásení francúzske ministerstvo zahraničných vecí.

Francúzsko „vyzýva na nezávislé a hĺbkové vyšetrovanie,“ uviedlo ministerstvo a dodalo, že ruského veľvyslanca si predvolali v pondelok. Nemecko si v pondelok pre Navaľného smrť tiež predvolalo ruského veľvyslanca v Berlíne.

Okamžité prepustenie väzňov


Francúzsko zároveň vyzýva na okamžité a bezpodmienečné prepustenie všetkých politických väzňov v Rusku a vyjadruje najmä svoje hlboké znepokojenie nad kritickým zdravotným stavom oponenta Vladimira Karu-Murzu,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Navaľnyj zomrel v piatok v arktickej väzenskej kolónii, informovali ruské úrady. Tím opozičného politika tvrdí, že bol zavraždený.Zdroj: SITA.sk - Francúzi si predvolali ruského veľvyslanca, žiadajú nezávislé vyšetrenie Navaľného smrti © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pevnejšie zdravie už pre 3 200 detí. Obľúbená sieť supermarketov je aj dobrým susedom
<< predchádzajúci článok
Opozícia podala podnet na Ústavný súd ohľadom novely Trestného zákona, podľa Kolíkovej ide o faktickú amnestiu (video)