Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. februára 2024

Syn Putinovho spojenca a šéfa Rosnefťu náhle zomrel, na vine je vraj oddelená krvná zrazeninaV Rusku zomrel syn vplyvného a Západom sankcionovaného energetického predstaviteľa Igora Sečina, ktorý zastáva funkciu generálneho riaditeľa ropnej spoločnostiZdieľať
secin putin 676x436 20.2.2024 (SITA.sk) - V Rusku zomrel syn vplyvného a Západom sankcionovaného energetického predstaviteľa Igora Sečina, ktorý zastáva funkciu generálneho riaditeľa ropnej spoločnosti Rosnefť a patrí k blízkym spojencom ruského vodcu Vladimira Putina.


Ako referuje web news.sky.com, podľa telegramového kanála VChK-OGPU zomrel 35-ročný Ivan Sečin 5. februára po tom, čo sa sťažoval, že sa „dusí“.

„Muž spadol na posteľ a stratil vedomie,“ uvádza sa v správe. „Ľudia okolo neho položili Ivana na podlahu a snažili sa mu poskytnúť resuscitáciu.“ Keď prišla privolaná sanitka, Sečina na mieste vyhlásili za mŕtveho, pričom za oficiálnu príčinu označili „oddelenú krvnú zrazeninu“.

Nezávislý ruský spravodajský web uviedol, že prvý, kto napísal o smrti Sečina, bol Leonid Nevzlin, bývalý manažér ruskej ropnej a plynárenskej spoločnosti Jukos, ktorý smrť označil za „zvláštnu náhodu“.

Nevzlin je rusko-izraelský oligarcha, ktorý sa po ruskej invázii v roku 2022 vzdal ruského občianstva. „Možno je to ťažké uveriť, ale úprimne súcitím s otcom, ktorý stratil svoje dieťa. Úprimnú sústrasť rodine Sečinovcov, ktorá je nútená skrývať svoj smútok,“ napísal na Facebooku.


Zdroj: SITA.sk - Syn Putinovho spojenca a šéfa Rosnefťu náhle zomrel, na vine je vraj oddelená krvná zrazenina © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opozícia podala podnet na Ústavný súd ohľadom novely Trestného zákona, podľa Kolíkovej ide o faktickú amnestiu (video)
<< predchádzajúci článok
Ukrajinský premiér Šmyhal označil ruskú inváziu za „existenčnú vojnu“