06. augusta 2017

FUTBAL: Holanďanky novými majsterkami Európy.Vo finále zdolali Dánsko

Radosť domácich holandských futbalistiek po zisku titulu na ME vo futbale

Radosť domácich holandských futbalistiek po zisku titulu na ME vo futbale Foto: TASR/AP
Enschede 6. augusta (TASR) - Holandské futbalistky sú novými majsterkami Európy. V nedeľňajšom finále kontinentálneho šampionátu zdolali na domácej pôde v Enschede reprezentáciu Dánska 4:2 a tešia sa zo zisku prvého titulu.

"Oranjes" prehrávali od 6. minúty po góle Nadimovej z jedenástky, následne otočili na 2:1, ale Dánkam sa ešte v prvom polčase podarilo vyrovnať. Rozhodujúci gól strelila v 51. minúte kapitánka Spitseová, v 89. minúte poistila triumf Holanďaniek dvojgólová hrdinka stretnutia Miedemaová.

Najúspešnejšie v histórii sú suverénne Nemky, ktoré majú z dvanástich šampionátov na konte osem titulov. Na ME 2017 však obhajkyne titulu stroskotali už vo štvrťfinále práve na Dánkach.