13. decembra 2009

Gáborík pokračuje v zbieraní bodov

Slovenský hokejista Marián Gáborík pokračuje vo svojich hviezdnych výkonoch. V súboji s Buffalom najskôr prihrával Ryanovi Callahanovi na vyrovnávajúci gól na 1:1, o necelé dve minúty dokonca dostal ...

NEW YORK 12. decembra (WEBNOVINY) - Slovenský hokejista Marián Gáborík pokračuje vo svojich hviezdnych výkonoch. V súboji s Buffalom najskôr prihrával Ryanovi Callahanovi na vyrovnávajúci gól na 1:1, o necelé dve minúty dokonca dostal svojím 22. gólom v sezóne domáci tím do vedenia. Nakoniec sa však "jazdci" museli skloniť pred súperom a prehrali 2:3.

Do bodových štatistík sa zo Slovákov ešte zapísal Milan Jurčina, ktorý asistoval pri jednom z troch gólov svojho Washingtonu na ľade Toronta. Domáci však v tomto dueli jednoznačne dominovali a zvíťazili presvedčivo 6:3.

Šťastnejší večer prežil Michal Handzuš v drese Los Angeles, keď práve on bol jediným, kto po nerozhodnom výsledku súboja "kráľov" s Dallasom 2:2 v riadnom hracom čase i po predĺžení premenil samostatný nájazd a rozhodol tak o víťazstve svojho tímu.

Výsledky:

Columbus - Anaheim 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Ottawa - Carolina 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

New York Rangers - Buffalo 2:3 (2:2, 0:1, 0:0), Marián Gáborík (NY Rangers) 1+1

Atlanta - Montreal 4:3 po predĺžení (0:1, 3:2, 0:0 - 1:0)

Toronto - Washington 6:3 (0:2, 3:1, 3:0), Milan Jurčina (Washington) 0+1

New Jersey - Philadelphia 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

New York Islanders - Boston 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Pittsburgh - Florida 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Phoenix - San Jose 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Nashville - Detroit 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Vancouver - Minnesota 4:3 (3:2, 0:0, 1:1)

Los Angeles - Dallas 3:2 po samostatných nájazdoch (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 1:0) - rozhodujúci samostatný nájazd premenil Michal Handzuš

NBA: Štvrtá prehra Lakers