04. apríla 2010

Gáborík vyrovnal svoj osobný rekord

Slovenský hokejový útočník Marián Gáborík vyrovnal svoj osobný bodový rekord v NHL. V 72 odohraných stretnutiach v tejto sezóne strelil krídelník New York Rangers 41 ...

gaborik Foto: SITA/Tomáš BenedikovičNEW YORK 4. apríla (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový útočník Marián Gáborík vyrovnal svoj osobný bodový rekord v NHL. V 72 odohraných stretnutiach v tejto sezóne strelil krídelník New York Rangers 41 gólov a na ďalších 42 prihral. Svoje doterajšie maximum vyrovnal v sobotňajšom zápase na ľade Floridy (4:1 pre hostí), v ktorom si pripísal do štatistík gól a asistenciu. Dvadsaťosemročný trenčiansky odchovanec dosiahol rekord ešte v ročníku 2007/2008, v ktorom mal bilanciu 42 gólov a 41 asistencií. Hranicu 40 gólov v jednej sezóne prekonal dvakrát v kariére.

Gáborík odohral v sobotu svoj 72. duel v drese Rangers. Šikovný pravý krídelník mal v predchádzajúcich piatich sezónach, keď ešte pôsobil v Minnesote, viac zápasov v základnej časti na konte iba raz: v spomenutej sezóne 2007/2008 nastúpil v 77 stretnutiach. "Vyskytli sa síce nejaké problémy, ale vo všeobecnosti nešlo o nič vážne a všetko sa vyvíjalo veľmi dobre,“ pochvaľoval si nedávno pre portál northjersey.com Gáborík, ktorý v minulosti bol sužovaný rôznymi drobnými i vážnejšími zraneniami. "Človek po príchode do nového klubu i mesta vždy chce dokázať niečo sebe, trénerovi, spoluhráčom aj fanúšikom," dodal.

Gáborík v sobotu proti Floride vyslal na domácu bránku osem striel, na ľade strávil 23:12 min. Presadil sa až pri záverečnej hre domácich bez brankára. Rangers po dvoch tretinách prehrávali 0:1, ale v tretej obrátili skóre vo svoj prospech. "Nemôžem povedať, že by sme boli po dvoch tretinách frustrovaní. Vedeli sme, že ak dáme gól, máme šancu vrátiť sa do zápasu,“ povedal pre New York Post Gáborík.