Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

21. novembra 2005

Gazprom plánuje zvýšiť ťažbuRuský plynárenský koncern Gazprom v stratégii ďalšieho rozvoja na rok 2006 a najbližšie obdobie po ňom sa začne výraznejšie orientovať na ťažbu ropy a jej predaj.Zdieľať
Na investičné akcie si na budúci rok vyčleňuje 290 miliárd RUB, v prepočte 327,7 miliardy SKK. Z nich by mal časť použiť na získanie 50% podielu Slavnefti od rusko-anglickej spoločnosti TBK-British Petroleum. Začlenenie Sibnefti, ktorá ešte donedávna patrila Jukosu, do svojho vlastníctva už pokladá za hotovú záležitosť.

Podľa informácií zdroja, na ktorý sa odvolali ruské internetové noviny Gazeta.ru, vo vedení Gazpromu predpokladajú, že štátny koncern dostane licenciu na ťažbu ropy z výdatných nálezísk na viacerých miestach Ruska. Pôjde o ložiská, v ktorých je najmenej 150 miliónov ton vyťažiteľnej suroviny. Na takéto ložiská nedostanú zahraničné spoločnosti zo zákona právo na ťažbu.
Gazprom však na budúci rok bude investovať aj do budovania plynovodu Jamal - Európa, Severoeurópskeho plynovodu, ktorým sa bude dopravovať plyn z Ruska do Nemecka cez Baltické more a do výstavby niekoľkých ďalších plynovodov na ruskom území.
(TASR)

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Veľké zmeny Sociálnej poisťovne
<< predchádzajúci článok
Tatry sú slovenský symbol, potrebujú národnú debatu

Gazprom plánuje zvýšiť ťažbu - diskusné fórum čitateľov