12. novembra 2007

González senzačne zdolal Federera

V druhom pondelkovom stretnutí Červenej skupiny na tenisovom Masters Cupe v čínskom Šanghaji (dotácia 4,45 mil. USD, tvrdý povrch v hale) sa zrodilo veľké prekvapenie na účet najlepšieho svetového ...

ŠANGHAJ 12. novembra (WEBNOVINY) - V druhom pondelkovom stretnutí Červenej skupiny na tenisovom Masters Cupe v čínskom Šanghaji (dotácia 4,45 mil. USD, tvrdý povrch v hale) sa zrodilo veľké prekvapenie na účet najlepšieho svetového hráča Rogera Federera. Najvyššie nasadený Švajčiar podľahol sedmičke Čiľanovi Fernandovi Gonzálezovi za 128 minút 6:3, 6:7 (1), 5:7. Juhoameričan uštedril tenisovému vládcovi deviatu tohtoročnú prehru, tretiu za posledný mesiac, ale len premiérovú v ich jedenástom vzájomnom súboji. V doterajších desiatich zápasoch uhral 27-ročný Čiľan proti o rok mladšiemu súperovi len dva sety. O osude vyrovnaného šanghajského duelu (z pohľadu Čiľana víťazné údery: 38-37, nevynútené chyby 35-37) rozhodlo zaváhanie Federera na podaní v jedenástom geme tretieho setu, keď González súpera "udolal" tvrdými forhendovými údermi. Vzápätí už outsider bez problémov dokončil duel vo svoj prospech pri vlastnom podaní.

Trojnásobný víťaz turnaja majstrov Federer si skomplikoval svoju situáciu v Červenej skupine. Na postup bude musieť uspieť v zostávajúcich dvoch vystúpeniach. V prvom stretnutí tejto skupiny sa v pondelok rovnako hrali tri sety. Andy Roddick zvíťazil nad Nikolajom Davydenkom 6:3, 4:6, 6:2. Dvadsaťpäťročný Američan zdolal Rusa s ukrajinskými koreňmi aj v piatom vzájomnom súboji najmä zásluhou lepšieho podania (esá 9:0), ako aj využívania brejkových možností (4 z 9 oproti 2 z 7).

Víťaz US Open spred štyroch rokov mohol vyhrať aj jednoznačnejšie vo dvoch setoch, ale za stavu 6:3 a 4:3 pri svojom podaní stratil na chvíľu koncentráciu a Davydenko to využil na zisk druhého setu. V treťom dejstve sa však Roddick vrátil k agresívnemu štýlu a z úvodných 1:1 sa súperovi vzdialil na 5:1 a napokon aj konečných 6:2.