Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

21. júla 2006

Google v druhom kvartáli zdvojnásobil zisk a zvýšil tržby o 7Americká internetová spoločnosť Google zvýšila v druhom kvartáli tohto roka tržby medziročne o 77 % na 2,46 mld. USD. Čistý zisk prevádzkovateľa populárneho internetového vyhľadávača sa za ...Zdieľať

SAN FRANCISCO 21. júla (WEBNOVINY) - Americká internetová spoločnosť Google zvýšila v druhom kvartáli tohto roka tržby medziročne o 77 % na 2,46 mld. USD. Čistý zisk prevádzkovateľa populárneho internetového vyhľadávača sa za tri mesiace do júna viac než zdvojnásobil na 721 mil. USD, resp. 2,33 USD na akciu. Oba výsledky prekonali odhady analytikov, ktorí očakávali tržby 2,4 mld. USD a zisk 1,95 USD na akciu.

Google dosiahol dva až trikrát vyšší rast zisku a tržieb než konkurenčné internetové portály Yahoo a eBay, ktoré v druhom kvartáli vykázali slabé výsledky. "Tešíme sa, že sme v tomto sezónne slabom období vykázali silné výsledky," uviedol generálny riaditeľ Google Eric Schmidt. Ako dodal, spoločnosť plánuje investovať do počítačových, sieťových a dátových centier, a tiež rozvíjať marketingové partnerstvá podobné nedávnym dohodám s firmami AOL, Dell či Adobe Systems.

(1 USD = 30,202 SKK)

SITA, Reuters,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Paška zvolal na 1. augusta schôdzu parlamentu
<< predchádzajúci článok
Tržby Microsoftu stúpli v 4. kvartáli na 11,8 mld. USD