Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

16. decembra 2020

Google zaznamenal ďalší "závažný" výpadok. Postihol službu GmailWebový portál Downdetector.com, kde je možné hlásiť problémy s internetovými stránkami a aplikáciami, zaznamenal vyše 13.000 hlásení výpadku spomínanej služby.Zdieľať
gmail

Americká spoločnosť Google zaznamenala v utorok večer "závažný" výpadok svojej e-mailovej služby Gmail. Stalo sa tak deň po tom, ako spoločnosť v pondelok zaznamenala zriedkavý výpadok, v dôsledku ktorého pre používateľov neboli dostupné viaceré služby. Informovala o tom agentúra AFP.


Google v chybovom hlásení, ktoré sa zobrazilo používateľom, uviedol, že pracuje na vyriešení problému a usiluje sa o obnovenie prevádzky. "Sme si vedomí problému s Gmailom, ktorý zasiahol veľkú časť používateľov," uviedla spoločnosť v hlásení. Počet dotknutých používateľov ani presnú príčinu problémov spoločnosť nezverejnila. Chybu sa podarilo odstrániť krátko pred 1.00 SEČ, zhruba dve a pol hodiny po tom, ako sa ľudia začali sťažovať na výpadok.

Webový portál Downdetector.com, kde je možné hlásiť problémy s internetovými stránkami a aplikáciami, zaznamenal vyše 13.000 hlásení výpadku spomínanej služby, píše agentúra Reuters.

Pondelkový výpadok nastal krátko pred 12.00 h (13.00 h SEČ). Používatelia z rôznych častí sveta hlásili problémy napríklad so službami Gmail, YouTube, Google Docs (Google dokumenty), Google Drive, Android Play Store, Mapy Google ale aj ďalšími.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
FDA povolil prvý domáci rýchlotest na COVID-19
<< predchádzajúci článok
Zomrel ďalší slovenský herec Anton Vaculík, bol jednou z hlavných postáv v seriáli Mesto tieňov

Google zaznamenal ďalší "závažný" výpadok. Postihol službu Gmail - diskusné fórum čitateľov