Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. januára 2012

Hackeri zaútočili na web parlamentu i ministerstva financiíSkupina Anonymous, ktorá stojí za nedávnymi útokmi na stránky iniciatívy 99 %, Penty či Vlády SR, zaútočila na webovú stránku parlamentu www.nrsr.sk a ohlásila útok na web Ministerstva financií ...Zdieľať
dost bolo goril BRATISLAVA 30. januára - Skupina Anonymous, ktorá stojí za nedávnymi útokmi na stránky iniciatívy 99 %, Penty či Vlády SR, zaútočila na webovú stránku parlamentu www.nrsr.sk a ohlásila útok na web Ministerstva financií SR www.finance.gov.sk.


Tentoraz sa bude týkať internetových stránok Národnej rady SR a Ministerstva financií SR. Jej členovia však nie sú jednotní v tom, či budú útočiť na obe stránky.

Skupina tým chce vyjadriť svoju nespokojnosť so začatím ratifikačného procesu spornej Obchodnej dohody o boji proti falšovaniu (ACTA) Slovenskom. Podporiť chcú aj protestnú akciu Gorila, ktorá sa uskutočnila v piatok a bude pokračovať ďalšími protestmi. Najbližší z nich bude v bratislavských uliciach v piatok 3. februára, organizátori očakávajú 10 tisíc ľudí. Napriek tomu, že skupina Anonymous ohlásila útok na 18:00, stránka NR SR je už nedostupná.

Anonymous chcú útokom vyjadriť aj nespokojnosť s trestným oznámením za škody spáchané na budove NR SR, ktoré na organizátorov protestu Gorila podá Kancelária NR SR pre piatkovú demonštráciu. "Budeme chrániť obyčajných ľudí pred vydieračským a skorumpovaným systémom v našej krajine všetkými dostupnými prostriedkami. My sme Anonymous. My sme légia. Neodpúšťame. Nezabúdame. Očakávajte nás," informovali v správe pre médiá.
Kto sú Anonymous?

Skupina Anonymous je nezávislé hnutie bez štruktúry a vedenia, ktoré sa do podvedomia internetových komunít dostalo v roku 2003 vďaka príspevkom na stránke 4chan.org. Informácie o skupine Anonymous sa začali dostávať do médií aj vďaka účasti na prevratoch v Tunisku a Egypte na začiatku roku 2011.

Známa je aj vďaka využívaniu masky anglického vojaka Guya Fawkesa, ktorý sa v roku 1605 neúspešne pokúsil o atentát na protestantského kráľa Jakuba I. Práve túto masku hackeri umiestnili na stránku Tatralandie.

Skupina sa zameriava na tzv. DDoS (distributed denial of service) útoky, ktorými preťaží internetové servery a tak sa stránky, ktoré sú na nich uložené, stanú neprístupnými. DDoS sa tak líši od hackovania, ktoré využíva bezpečnostné medzery cudzích počítačových systémov na prístup k ich informáciám, prípadne k ich manipulácii.
 


Nefunkčná webová stránka Ministerstva vnútra SR
Foto: minv.sk


Nefunkčná webová stránka Ministerstva financií SR
Foto: finance.gov.sk


Nefunkčná webová stránka Národnej rady SR
Foto: nrsr.sk

Prehlásenie Anonymous k pondelkovým útokom na vládne weby.Foto: imgur.com/aTULy


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Stránka vlády padla za obeť hackerov Anonymous (28. 1. 2012)
 Hackeri Anonymous zaútočili na Pentu (27. 1. 2012)
 Hackeri z Anonymous sľubujú útok na Pentu (26. 1. 2012)nasledujúci článok >>
NOVESTA OD NOVESTY!
<< predchádzajúci článok
Polícia chytila muža, ktorý v Prievidzi podpálil BMW

Hackeri zaútočili na web parlamentu i ministerstva financií - diskusné fórum čitateľov

Schvalujem co robia,30.1. 16:28:14