07. júna 2011

Hádzanárky Slovenska prehrali o tri body s Rakúšankami

Hádzanárky Slovenska po dvoch víkendových víťazstvách vo Švajčiarsku (29:28, 35:28) okúsili trpkosť prehry, keď v utorok podľahli vo Schwarzi v prvom z dvojice medzištátnych ...

bez nazvu Foto: Ilustračné foto SITA SCHWARZ 7. júna (WEBNOVINY) - Hádzanárky Slovenska po dvoch víkendových víťazstvách vo Švajčiarsku (29:28, 35:28) okúsili trpkosť prehry, keď v utorok podľahli vo Schwarzi v prvom z dvojice medzištátnych priateľských stretnutí domácemu Rakúsku 31:34 (18:19).

Zverenky trénera Štefana Katušáka boli prevažnú časť prvého polčasu vo vedení. Ešte na konci 23. min vyhrávali 16:12, ale Rakúšanky gólový rozdiel do prestávky nielen vymazali, ale vypracovali si aj tesný náskok. Ten po zmene strán postupne zvyšovali a po necelej štvrťhodine viedli 26:21. Krídelníčka Annamária Birkušová v 48. min znížila na 25:27, ale niečo vyše päť minút pred koncom domáce ušli na šesť gólov (33:27), čo bol najvyšší rozdiel v zápase. Slovenky v závere troma gólmi v rade skorigovali na konečných 31:34.

Obe ženské reprezentácie si zmerajú sily aj v stredu (8. 6.) od 18.00 h v Innsbrucku, kde obstarajú predzápas kvalifikačného šlágra o postup na mužské ME Rakúsko - Nemecko.

Výsledok - utorok:
Rakúsko - Slovensko 34:31 (19:18)
Najviac gólov za Rakúsko: Engelová 13/5, Freyová 7
Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Gubiková, Túrociová - Kovaličková 1, Trochtová 2, Stuparičová 3, Hollá 5/1, Pileková 6/2, Bérešová, Birkušová 2, Jakubisová 3/1, M. Školková 7, Polláková 1, Wollingerová 1
pok. hody: 6/6 - 6/4, vylúčené: 3 - 2