24hod.sk    Šport    ZOH v Kanade 2010

19. februára 2010

Halák: Nájazdy sú lotériou, my sme boli šťastnejší

Hrdinom slovenskej hokejovej reprezentácie vo štvrtkovom dueli B-skupiny na ZOH 2010 vo Vancouveri proti Rusku (2:1 po samostatných nájazdoch) bol brankár Jaroslav Halák. ...

VANCOUVER 19. februára (WEBNOVINY) - Hrdinom slovenskej hokejovej reprezentácie vo štvrtkovom dueli B-skupiny na ZOH 2010 vo Vancouveri proti Rusku (2:1 po samostatných nájazdoch) bol brankár Jaroslav Halák. Dvadsaťštyriročný gólman Montreal Canadiens pustil v riadnom hracom čase i predĺžení za svoj chrbát jediný puk, aj to tečovaný od korčule Andreja Sekeru z hokejky kapitána "zbornej" Alexeja Morozova. Keďže v tretej tretine dokázal Marián Hossa vyrovnať na 1:1 po prihrávke Pavla Demitru a ďalšie presné zásahy diváci v hale Canada Hockey Place už nevideli, o víťazovi napokon rozhodli samostatné nájazdy. V nich Halák inkasoval len od Alexandra Ovečkina a keďže na opačnej strane boli úspešní Jozef Stümpel aj Pavol Demitra, Slováci si pripísali cenný skalp najvážnejšieho adepta na zisk zlatých olympijských medailí.

"Vedeli sme, že Rusi majú veľmi dobrý tím. My sme mali navyše v nohách veľmi ťažký zápas s Čechmi, preto sme si povedali, že musíme robiť krátke striedania. To sa nám aj darilo," hodnotil krátko po zápase odchovanec ružinovského hokeja. Pri trestných strieľaniach pôsobil Halák sebaisto a postupne "vychytal" všetky ruské útočné esá - Morozova, Daciuka, Kovaľčuka, Malkina i dvakrát Ovečkina. "V nájazdoch je to hop alebo trop. Viac šťastia sme mali napokon my," vyhlásil gólman, pre ktorého to bol jubilejný 10. štart v najcennejšom drese.
Výkon Jaroslava Haláka po stretnutí vychvaľovali v mixzóne viacerí spoluhráči na čele s autorom rozhodujúceho trestného strieľania Pavlom Demitrom, ktorý povedal, že Slovensko má konečne hviezdneho brankára. "Keď to povie taký hráč ako Paľo, je to určite skvelé. Ešte však máme pred sebou veľa zápasov, na ktoré sa musíme koncentrovať," dodal Jaroslav Halák.