09. marca 2014

Halák vychytal výhru proti Phoenixu, Sekera asistoval

Brooks Laich, Nicklas Backstrom a Kyle Chipchura v súboji o puk

Brooks Laich, Nicklas Backstrom a Kyle Chipchura v súboji o puk Foto: TASR/AP
New York 9. marca (TASR) - Hokejisti Washingtonu Capitals zvíťazili v zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad Phoenixom 3:2, k triumfu im pomohol 31 úspešnými zákrokmi slovenský brankár Jaroslav Halák. Domáci po dvoch tretinách prehrávali 0:2, v tretej tretine ale troma gólmi rozhodli o víťazstve. Capitals prerušili sériu troch prehier.

Carolina prehrala na ľade New Jersey 4:5, hosťom na body nestačila ani asistencia slovenského obrancu Andreja Sekeru. Tá pre neho bola už 28. v sezóne.

V zápase Tampa Bay - Boston sa zrodila výhra Bruins 4:3 po samostatných nájazdoch. Slovenský útočník domácich Richard Pánik zaknihoval jeden mínusový bod a neuspel v nájazdoch, jeho krajan a kapitán medveďov Zdeno Chára tiež zaznamenal jednu mínusku.

výsledky:

Winnipeg - Ottawa 3:5, Colorado - St. Louis 1:2, Toronto - Philadelphia 4:3 pp, Tampa Bay - Boston 3:4 pp a sn, Washington - Phoenix 3:2 (za domácich J. Halák kryl 31 striel), Nashville - Columbus 0:1, Dallas - Minnesota 4:3, New Jersey - Carolina 5:4 (za hostí A. Sekera 0+1), Vancouver - Calgary 2:1, San Jose - Montreal 4:0 (za hostí P. Budaj kryl 9 striel, chytal do 22. min.)