25. februára 2009

Halákov prvý shutout po vyše 11 mesiacoch

Brankár hokejového Montreal Canadiens Jaroslav Halák vychytal v zámorskej NHL prvý shutout po vyše jedenástich mesiacoch, keď kryl 34 striel hráčov Vancouveru. Odchovanec bratislavského Ružinova sa ...

NEW YORK 25. februára (WEBNOVINY) - Brankár hokejového Montreal Canadiens Jaroslav Halák vychytal v zámorskej NHL prvý shutout po vyše jedenástich mesiacoch, keď kryl 34 striel hráčov Vancouveru. Odchovanec bratislavského Ružinova sa stal prvou hviezdou duelu a dosiahol v profilige svoj štvrtý zápas s čistým kontom. Naposledy sa mu to podarilo 15. marca 2008. "Vedel som, že s pribudajúcimi minútami budú strieľať viac a viac. Moji spoluhráči však hrali skvele, blokovali strely a pre nás všetkých to bol neuveriteľný zápas," povedal po súboji Halák, ktorý v druhej tretine zlikvidoval aj veľkú šancu Pavla Demitru pri nájazde dvoch na jedného. Fanúšikovia v Bell Centre bučali pri každom dotyku Matsa Sundina s pukom. Ďalší Slováci v bohatom utorňajšom programe nebodovali. Strelecky aktívny bol najmä Zdeno Chára z Bostonu, ani jedna z jeho siedmich striel však v bránke Floridy neskončila. Tím Richarda Zedníka, ktorý vypálil puk na domáceho gólmana trikrát, však u "Chárovcov" neuspel a prehral vysoko 1:6. Šancu dostal aj druhý slovenský gólman Peter Budaj, jeho Colorado prehralo v Atlante 3:4. Banskobystričan kryl 22 z 26 striel.

Výsledky utorňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Minnesota - Los Angeles 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Calgary - Columbus 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Nashville - Chicago 5:3 (0:0, 1:3, 4:0)
Ottawa - Carolina 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
Boston - Florida 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
Edmonton - Tampa Bay 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Buffalo - Anaheim 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Washington - Philadelphia 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Montreal - Vancouver 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) - Jaroslav Halák (Montreal) kryl 34 striel, stal sa prvou hviezdou zápasu
Atlanta - Colorado 4:3 (3:1, 1:1, 0:1) - Peter Budaj (Colorado) kryl 22 striel
St. Louis Phoenix 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)