05. novembra 2010

Halákove shutouty posúvajú St. Louis k rekordom

Slovenský hokejový gólman Jaroslav Halák pomohol vo štvrtok večer svojim vynikajúcim výkonom a tretím čistým kontom v novej sezóne k víťazstvu 2:0 svojho tímu St. Louis Blues ...

halak Foto: SITA/AP

ST. LOUIS 5. novembra (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový gólman Jaroslav Halák pomohol vo štvrtok večer svojim vynikajúcim výkonom a tretím čistým kontom v novej sezóne k víťazstvu 2:0 svojho tímu St. Louis Blues nad San Jose Sharks. Dvadsaťpäťročný odchovanec ružinovského hokeja zlikvidoval všetkých 25 striel "žralokov" na svoju bránku a stal sa prvou hviezdou zápasu. Túto poctu získal už štvrtýkrát v sezóne.

"Od začiatku máme herný plán a toho sa držíme. Najmä v tretej tretine urobili moji spoluhráči obrovské penzum práce v hre dozadu a celý tím hral veľmi disciplinovane," poznamenal po zápase skromne Jaroslav Halák a pokračoval: "Ja som neurobil nič špeciálne, len som sa snažil urobiť to, čo môžem." Chválou na svojho gólmana nešetrili jeho spoluhráči. "To, ako Jaro chytá, nám dáva obrovskú istotu. Naša sebadôvera rastie, keď je v bránke. Najlepšie na tom je, že môžeme hrať svoju hru. Nie je jedno, čo hráme. Dôležité je, aby sme mohli hrať náš vlastný štýl," poznamenal krídelník "bluesmanov" David Perron, ktorý strelil v 35. min druhý gól svojho tímu a stal sa za Halákom druhou hviezdou zápasu.

"Bluesmani" tak natiahli svoju víťaznú šnúru domácich zápasov od začiatku sezóny na šesť zápasov, z toho dve vybojovali po predĺžení a jedno po sam. nájazdoch. Domáca rekordná séria má momentálne aj so záverom predchádzajúceho ročníka už dĺžku 12 zápasov. St. Louis ma aktuálne na konte 16 bodov z 10 úvodných zápasov, čo je len o jeden bod menej ako pri rekordnom vstupe do sezóny 2002/03.