Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. novembra 2023

Hamas prepustil prvú skupinu rukojemníkov vrátane trinástich IzraelčanovPalestínska militantná organizácia Hamas na základe dohody s Izraelom o prímerí v piatok prepustila prvú skupinu rukojemníkov vrátane 13 Izraelčanov, ktorých militanti ...Zdieľať
palestinians_israel_25434 c83f50bb59ab4a61a8994fc3bb0e06c1 scaled 1 676x422 24.11.2023 (SITA.sk) - Palestínska militantná organizácia Hamas na základe dohody s Izraelom o prímerí v piatok prepustila prvú skupinu rukojemníkov vrátane 13 Izraelčanov, ktorých militanti zadržiavali v Pásme Gazy od útoku na južný Izrael na začiatku októbra.


Uviedli to izraelské médiá, ktoré citovali predstaviteľov bezpečnostných služieb. Medzi prepustenými je aj dvanásť občanov Thajska.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktV rámci dohody o prímerí sa organizácia Hamas zaviazala prepustiť najmenej 50 z približne 240 rukojemníkov. Izrael prepustí 150 palestínskych väzňov.

Obe strany sa dohodli, že najskôr prepustia ženy a deti. Podľa Izraela sa za každých ďalších 10 prepustených rukojemníkov prímerie predĺži o jeden deň.


Zdroj: SITA.sk - Hamas prepustil prvú skupinu rukojemníkov vrátane trinástich Izraelčanov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Inflácia dostáva ruských spotrebiteľov do úzkych, pre financovanie vojny na Ukrajine ceny možno ešte porastú
<< predchádzajúci článok
Európska komisia schválila Slovensku predĺženie štátnej pomoci na podporu prepustených baníkov v Hornej Nitre