22. augusta 2016

Hamšík po remíze v Pescare: V 1. polčase sme im dali veľa priestoru

Gonzalo Higuain (uprostred) z Neapola sa raduje z gólu so spoluhráčom Marekom Hamšíkom v 31. kole talianskej Serie A proti Udinese 3. apríla 2016 v Udine. Foto: TASR/AP

Pescara 22. augusta (TASR) - Futbalistom SSC Neapol nevyšiel vstup do nového ročníka talianskej Serie A. Na pôde nováčika z Pescary iba remizovali 2:2, keď museli doťahovať dvojgólové manko. Zisk bodu zariadil dvomi presnými zásahmi belgický reprezentant Dries Mertens. Kapitán Neapola Marek Hamšík bol na ihrisku do 71. minúty, jeho spoluhráč zo slovenskej reprezentácie Norbert Gyömbér odohral za Pescaru celý zápas a dostal žltú kartu.

Hamšíka mrzel nevydarený prvý polčas. "V úvodnom dejstve sme dali domácemu tímu veľa priestoru, čo Pescara aj využila. Po zmene strán sa obraz hry zmenil, stále sa hralo na polovici Pescary. Škoda, že sme nepridali aj tretí gól, šance sme na to mali. Samozrejme mrzí nás, že sme nezačali dobre. No pozeráme dopredu, pred sebou máme sobotňajší duel proti Milánu,“ uviedol Hamšík pre svoju oficiálnu webovú stránku.

Po vyrovnávajúcom góle hostí arbiter najprv nariadil v prospech Neapola penaltu, no vzápätí ju odvolal. ,,Nechápem, prečo zmenil arbiter svoje rozhodnutie. No nič už s tým neurobím, musíme to akceptovať,“ dodal slovenský stredopoliar, ktorý predĺžil s tímom spod Vezuvu zmluvu až do roku 2020. Hamšík nastrieľal v talianskej lige už 81 gólov, rovnako ako jeho legendárny predchodca a miláčik neapolského publika Diego Maradona. Príležitosť prekonať argentínsku modlu bude mať 27. augusta v domácom dueli proti milánskemu AC vo svojom strede s Jurajom Kuckom.

OH2016: Mongol sa predčasne tešil na medailu, prišiel o ňu