06. marca 2009

Handzuš s tromi gólmi v štvrtkových zápasoch NHL

V deväťzápasovom itinerári štvrtkových stretnutí zámorskej NHL dal zo slovenských hokejistov o sebe vedieť Michal Handzuš, ktorý sa ako jediný z hráčov spod Tatier zapísal do štatistík kanadského bodovania.

Tridsaťjedenročný rodák z Banskej Bystrice sa stal absolútnou hviezdou zápasu Los Angeles - Dallas (5:4 po predĺžení), keď trikrát prekonal brankára hostí Martyho Turca. Skúsený center Handzuš najskôr v 36. min znižoval na 1:3, tri minúty pred koncom riadneho hracieho času svojím ďalším úspešným zásahom v početnej prevahe stanovil stav na 3:4 a v predĺžení rozhodol o osude celého stretnutia. Pre útočníka "kráľov" Michala Handzuša to bol v 64. vystúpení v aktuálnej sezóne NHL v tabuľke produktivity už 32. bod, na svojom konte má aktuálne 14 gólov a 18 prihrávok.

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston - Phoenix 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Florida - Pittsburgh 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Nashville - Columbus 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)

New York Islanders - New York Rangers 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Ottawa - Edmonton 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Philadelphia - Calgary 1:5 (0:4, 0:0, 1:1)

Washington - Toronto 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

San Jose - Minnesota 3:4 po predĺžení (2:0, 1:2, 0:1 - 0:1)

Los Angeles - Dallas 5:4 po predĺžení (0:0, 2:4, 2:0 - 1:0) - Michal Handzuš (Los Angeles) 3+0