21. júna 2007

Hantuchová hladko cez Ivanovičovú do semifinále

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila už do semifinále dvojhry na turnaji WTA Tour Ordina Open na tráve v holandskom Hertogenboschi (dotácia 175 000 USD). Turnajová päťka si vo ...

HERTOGENBOSCH 21. júna (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila už do semifinále dvojhry na turnaji WTA Tour Ordina Open na tráve v holandskom Hertogenboschi (dotácia 175 000 USD). Turnajová päťka si vo štvrtkovom štvrťfinále poradila s druhou nasadenou favorizovanou Srbkou a nedávnou finalistkou grandslamového Roland Garros Anou Ivanovičovou za 75 minút hladko 6:3, 6:1. V atraktívnom súboji dvoch hráčok z najlepšej svetovej desiatky a zároveň premiérovom vzájomnom dueli oboch tenistiek Hantuchová zdolala veľký srbský talent bez väčších problémov, keď využila všetky štyri brejkové možnosti. Na druhej strane svoje podanie nestratila ani raz a súperku pustila len k dvom brejkbalom. Hladké víťazstvo Hantuchovej by mohlo byť prísľubom pred blížiacim sa fedcupovým súbojom o účasť v II. svetovej skupine proti Srbkám v Košiciach. Slovenská jednotka sa však ešte nevyjadrila, či bude v tomto dueli kapitánovi Mojmírovi Mihalovi k dispozícii.
Dvadsaťštyriročná Slovenka postúpila v tomto roku už po štvrtý raz do semifinále turnaja na okruhu WTA, z toho na troch rôznych povrchoch. Okrem triumfu na tvrdom povrchu v kalifornskom Indian Wells bola medzi najlepšími štyrmi opäť na "harde" v katarskej Dohe, na antuke v Ríme a teraz na tráve v Hertogenboschi.
Súperkou Hantuchovej v piatkom semifinále v Hertogenboschi bude tretia nasadená Ruska Anna Čakvetadzeová, ktorá si poradila s nenasadenou Nemkou Angelique Kerberovou 6:2, 6:2. Vo vzájomnej bilancii vedie Hantuchová nad Čakvetadzeovou 2:1.

Dvojhra - štvrťfinále:
Daniela Hantuchová (5-SR) - Ana Ivanovičová (2-Srb.) 6:3, 6:1
Až do siedmeho gemu úvodného setu si obe hráčky držali podanie, pričom o niečo ľahšie ho získavala 19-ročná Srbka. Od stavu 3:3 však Ivanovičová už v prvom sete neuhrala ani gem a set vyhrala Slovenka za 45 minút 6:3. Druhé dejstvo bolo vyrovnané len do stavu 2:1. Potom popradská rodáčka po tretí raz v zápase brejkla mladšiu súperku a vzápätí s menšími ťažkosťami brejk potvrdila pri svojom podaní na 4:1. Nasledovala čistá hra pri podaní Ivanovičovej, ktorú už zrejme nervózna Srbka zakončila štvrtou dvojchybou. Po 75 minútach hry Hantuchová využila prvý mečbal a tešila sa po štvrtý raz v tomto kalendárnom roku z postupu do semifinále na turnaji okruhu WTA.