14. marca 2011

Hantuchová sa prebojovala do štvrťfinále štvorhry

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová a Poľka Agnieszka Radwanská zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 2. kola (osemfinále) štvorhry na podujatí WTA BNP ...

hantuchova Daniela HantuchováIlustračné foto SITA/APINDIAN WELLS 14. marca (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová a Poľka Agnieszka Radwanská zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 2. kola (osemfinále) štvorhry na podujatí WTA BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells (Premier Mandatory, dotácia 3,645 milióna USD, tvrdý povrch Plexipave vonku) nad turnajovými päťkami Taiwančankou Čchan Jung-ťan a Číňankou Ťie Čeng za 88 minút 6:3, 6:3. Víťazky využili šesť z deviatich brejkových príležitostí, svoje podanie odovzdali trikrát. Medzi 8 najlepšími dvojicami si Hantuchová a Radwanská zmerajú sily s americko-kazašským párom Vania Kingová - Jaroslava Švedovová nasadeným ako štvrtým. Už teraz majú istotu 250 bodov do svetového rebríčka a spoločného šeku na 22 000 USD. Doterajším deblovým maximom Hantuchovej v Indian Wells je semifinále z rokov 2002 a 2008. Slovenka je držiteľkou miestnej trofeje vo dvojhre zo sezón 2002 a

Osemfinálové kolo štvorhry žien:
Daniela Hantuchová, Agnieszka Radwanská (SR/Poľ.) - Čchan Jung-ťan, Ťie Čeng (Čína-5) 6:3, 6:3

Mertiňák postúpil cez mečbaly do osemfinále štvorhry

Slovenský tenista Michal Mertiňák postúpil do 2. kola (osemfinále) štvorhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells (dotácia 3,645 milióna USD, tvrdý povrch Plexipave vonku). Nenasadená bahamsko-slovenská dvojica Mark Knowles - Michal Mertiňák si v nedeľňajšom stretnutí 1. kola poradila s rumunsko-švédskym párom Robert Lindstedt - Horia Tecau nasadeným ako ôsmym za 102 minút 2:6, 7:6 (3), 12:10. Víťazné duo inkasovalo v stretnutí až tri brejky, ale uspelo v oboch tajbrejkoch. V tom druhom a rozhodujúcom zápasovom Knowles s Mertiňákov prehrávali už 3:8 a za stavu 6:9 čelili trom mečbalom súpera. Neskôr ešte Lindstedt a Tecau viedli 10:9, ale ani štvrtý mečbal nevyužili. Ich súperi premenili hneď prvý za stavu 11:10. Za účasť v 2. kole majú Mertiňák a Knowles istotu spoločnej prémie 13 160 USD a 90 bodov do rebríčka.

Súpermi slovenského a bahamského tenistu v súboji o postup do štvrťfinále budú Izraelčania s voľnou kartou Jonathan Erlich a Andy Ram, ktorí si na úvod so svojimi španielskymi súpermi Davidom Marrerom a Fernandom Verdascom poradili rovnako až pomerom 12:10 v zápasovom tajbrejku tretieho setu.

Štvorhra mužov:
Mark Knowles, Michal Mertiňák (Bah./SR) - Robert Lindstedt, Horia Tecau (Švéd./Rum.-8) 2:6, 7:6 (3), 12:10 - zápasový tajbrejk