19. mája 2007

Hantuchová v Ríme v semifinále prehrala s Kuznecovovou

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v sobotňajšom stretnutí semifinále dvojhry na turnaji WTA Tour Internazionali BNL d´Italia (Tier I, dotácia 1,34 milióna USD, antuka vonku) v Ríme s Ruskou ...

RÍM 19. mája (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v sobotňajšom stretnutí semifinále dvojhry na turnaji WTA Tour Internazionali BNL d´Italia (Tier I, dotácia 1,34 milióna USD, antuka vonku) v Ríme s Ruskou Svetlanou Kuznecovovou za 78 minút 4:6, 2:6.

Deviata nasadená teda podľahla dvojke žrebu zhodným skóre ako 2. marca v rovnakej fáze podujatia v katarskej Dauhe. Trojka svetového rebríčka sa v deviatom vzájomnom súboji so štrnástkou renkingu radovala zo šiesteho úspechu a revanšovala sa 24-ročnej popradskej rodáčke za prehru 3:6, 4:6 z finále marcového štatutárne zhodne hodnotného turnaja v kalifornskom Indian Wells. Zaujímavosťou je, že ostatných päť zápasov týchto tenistiek striedavo vždy malo inú víťazku.
Kuznecovová sa v nedeľňajšom finále stretne s trojkou "pavúka" Srbkou Jelenou Jankovičovou (bude vo štvrtom dueli proti 21-ročnej Petrohradčanke doťahovať manko 1:2), takže Hantuchovej vo "večnom meste" nepovolila generálku na júlové košické stretnutie o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie 2008. Ruska bola lepšia vo väčšine sledovaných štatistík (z Hantuchovej pohľadu esá 2:1, dvojchyby 1:3, víťazné údery 10:23, nevynútené chyby 23:22, využitie brejkbalov 1/2 - 4/9, úspešnosť 1. podania 67% - 57%, body celkovo 48:66).
Slovenka, ktorá by sa v pondelňajšej verzii počítačového poradia WTA Tour mala posunúť na 13. miesto (pri postupe do finále by atakovala hornú desiatku), v úvodnom sete sobotňajšieho semifinále stratila podanie v tretej hre a sama si až do záveru vstupného dejstva nevypracovala ani jednu príležitosť, takže za 44 minút prehrala prvú časť 4:6. V druhom sete Ruska okamžite išla do úniku, ale dvoma dvojchybami pri potvrdzovaní vrátila Slovenku do diania. Hantuchová vzápätí upravila na 2:1, odvtedy však nezískala už ani gem, takže sa zopakoval jej výpadok z rozhodujúcej fázy druhého dejstva spomenutého duelu s Ruskou v Dauhe.
Slovenka, ktorá sa pripravuje v barcelonskej akadémii Sánchez/Casal (rovnako ako Kuznecovová), štartovala v Ríme po siedmy raz počas kariéry. Paradoxne dosiaľ bolo jej maximom osemfinále z premiérového účinkovania v roku 2001, keď sa do hlavnej súťaže dvojhry musela prebojovať z kvalifikácie. Teraz si miestny rekord vylepšila o dve kolá. Na ostatných troch ročníkoch pritom bez výnimky prehrala už v 1. kole.
Držiteľka Pohára federácie i Hopmanovho pohára Hantuchová si z talianskej metropoly odváža za svoje singlové účinkovanie 195 bodov do rebríčka a prémiu 47 130 USD. Za štvorhru je to 60 bodov a polovica z prémie 3680 USD, keď sa spolu s Naďou Petrovovou ako ôsme nasadené lúčili už pred plánovaným vystúpením v 2. kole. Ruska totiž nemohla odohrať zápas osemfinále pre bolesti v krížovej oblasti chrbtice.