Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. júna 2010

Hanzel odniesol na švédsku ambasádu dôkazy o SmereBývalý poslanec za stranu Smer Bohumil Hanzel dnes odniesol na švédske veľvyslanectvo v Bratislave dôkazy, ktoré podľa neho svedčia o korupčnom pozadí ...Zdieľať
handzel Bohumil Hanzel

Foto: SITA/Peter Hudec
BRATISLAVA 1. júna (WEBNOVINY) - Bývalý poslanec za stranu Smer Bohumil Hanzel dnes odniesol na švédske veľvyslanectvo v Bratislave dôkazy, ktoré podľa neho svedčia o korupčnom pozadí strany Smer Roberta Fica, informuje internetový portál Sme.sk. Tento materiál odovzdal veľvyslancovi s tým, aby ho v prípade, že sa mu niečo stane, odovzdal Generálnej prokuratúre SR a príslušným európskym inštitúciám na zverejnenie. Hanzel novinárom ukázal obálku, ktorú odovzdá veľvyslancovi. Charakter údajného dôkazového materiálu však nechcel špecifikovať. Hanzel opäť tvrdil, že sa pripravuje jeho diskreditácia. "Postavil som sa štátnej moci, ktorá je v dnešnej podobe nekonečná, lebo štát ovláda vlastne všetky silové rezorty, všetky tajné služby, vojenské tajné služby, to znamená, nemôžem to vylučovať, Švédov beriem ako záruku demokracie," vysvetľuje Hanzel vo videonahrávke rozhovoru na stránke Sme.sk. Materiál, ktorý má byť zverejnený v najbližších dňoch, vraj falšujú a to tak, že z neho vymazávajú meno súčasného predsedu vlády.

Hanzel pre denník Sme povedal, že peniaze od sponzorov pred voľbami v roku 2002 zháňal aj Fico. Pre stranu vraj osobne získal do sto miliónov korún. Hanzel videl aj notársky overenú zmluvu medzi Ficom a piatimi sponzormi, ktorých zastupuje vplyvný podnikateľ. Podľa neho mu líder Smeru-SD 16. augusta 2001 povedal, že je normálne, ak si budú sponzori za peniaze, ktoré dali strane, po víťazných voľbách robiť nároky na štátne zákazky.

V prípade už padli trestné oznámenia. Jedno podali predstavitelia KDH vo veci financovania strany Smer-SD. Druhé trestné oznámenie dali zástupcovia Smeru-SD na neznáme osoby pre krivé obvinenie, šírenie poplašnej správy, ohováranie a poškodzovanie cudzích práv. Strana Smer-SD označila Hanzela za chorobného klamára.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Búrka Agátha zabila 150 ľudí, ďalší sú nezvestní
<< predchádzajúci článok
Voľby do NR SR sú pripravené, tvrdí Kaliňák

Hanzel odniesol na švédsku ambasádu dôkazy o Smere - diskusné fórum čitateľov

su1.6. 14:19:21